Vůči Libře jsou skeptické i německé banky, určitě by ji však nezakázaly

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Šéf Cardana uvádí nový fond pro startupy • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Weiss Crypto Ratings: DeFi je teď nejzajímavější věc v kryptosvětě • a další novinky

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého dne v kryptosvětě událo. TRHY Bitcoin se...
Profilový obrázek
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi přišly zajímavé, proto jsem se o nich chtěla dozvědět více a před skoro dvěma lety jsem se zapojila do týmu kryptomagazínu.

Již dva měsíce se Facebook snaží bojovat o záchranu Libry. Tento boj ztěžují regulátoři z celého světa, kteří mají obavy z řady věcí, včetně praní špinavých peněz či ochrany zákazníků. K dosavadním skeptikům se nyní přidali i němečtí bankéři. 

Libra – odmítaná, zakazovaná…

Centrum pro finanční studia (CFS) na Frankfurtské Goethe univerzitě provedlo průzkum mezi německými bankéři. Celých 76 % jich věří, že Libra může negativně ovlivnit účinnost měnové politiky země. Pouze 6 % respondentů se domnívá, že by mohla mít oslabující účinky na stabilitu globální ekonomiky.

Bankéři vidí Libru jako zatím krátce trvající a především nestálý projekt, a to hlavně kvůli pestré minulosti Facebooku a nejistotě ohledně jeho dlouhodobých plánů.

Překvapivé však je, že velká většina těchto bankéřů – přesně 61 % respondentů – uvedla, že by se postavili proti zavedení zákazu vůči Libře. I když věří, že by toto aktivum mohlo přinést více škody než užitku, bankéři doporučili, aby jej vláda povolila za podmínky přísného sledování, místo toho, aby mu pouze zabránila ve vstupu do země.

Hubertus Väth, šéf bankovní lobby Frankfurt Main Finance, ve zprávě uvedl:

„Průzkum znovu dokazuje, že finanční průmysl je otevřený inovacím, ale také pečlivě sleduje rizika.“

Co na to ministr financi ?

Díky tomuto průzkumu je zřejmé, že Evropa bude pro Libru obtížným protivníkem, kterého bude muset překonat při své cestě k celosvětové nadvládě. Ačkoliv však veřejnost v Německu shledává vůči Libře určitá rizika, projekt svými hlasy podporuje.

Otázkou je, jak se k Libře postaví německý ministr financí Olaf Scholz, který si dle posledních zpráv projektem vůbec není jistý. Naopak by nejraději digitální měnu úplně zakázal. Na zasedání Světové banky dokonce prohlásil, že se s tímto aktivem neshoduje a že by se těmto stablecoinům, jako je Libra, mělo za každou cenu zabránit ve vydání.

Co číst dále?

Příběh o úspěchu ethereového milionáře – obrovská sázka na ETH muži vyšla

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře