Více než 90 % amerických podniků, které přijímají kryptoměny, zaznamenalo vyšší příjmy

5
(2)

Ekosystém kolem kryptoměn se stále více rozvíjí. Expanze mnoha podniků je tak poháněna vyšší využitelností a dostupností těchto aktiv jako platební metody, která je alternativou k tradičním penězům.

Podle výsledků průzkumu s názvem “Obchodníci se připravují na krypto”, který 8. června zveřejnila společnost Deloitte, se 87 % maloobchodníků v USA domnívá, že podniky, které přijímají digitální měny, mají na trhu značnou výhodu oproti svým konkurentům.

sentiment digital currencies
Zdroj: Deloitte

Obchodníci mají ke kryptoměnám pozitivnější vztah, než se očekávalo

Lze očekávat, že malé a střední podniky budou, pokud jde o přijímání plateb v digitálních měnách, více opatrné, ale přesto většina těchto podniků očekává, že přijímání plateb v kryptoměnách bude pro jejich společnost přínosem.

Téměř tři čtvrtiny dotázaných totiž uvedly, že chtějí během příštích čtyřiadvaceti měsíců začít přijímat platby ve formě kryptoměn nebo stablecoinů. Za zmínku také stojí fakt, že 64 % majitelů podniků, kteří byli dotazováni mezi 3. a 16. prosincem 2021, uvedlo, že jejich klienti mají značný zájem o provádění plateb za pomoci digitálních měn.

K tak vysoké ochotě maloobchodních organizací přijímat platby v digitální měně přispělo několik faktorů. Tím hlavním je, že si dobře uvědomují si, že trh prochází rychlými změnami, a chtějí vyhovět zájmům svých zákazníků.

Obchodníci také očekávají, že z používání digitálních peněz budou benefitovat hned třemi jedinečnými způsoby: lepší zákaznická zkušenost (uvedlo 48 % respondentů), větší klientská základna (zaznamenalo 46 % respondentů) a budování značky, která bude považována za špičkovou (40 %).

Závěr

Z průzkumu vyplývá, že obchodníci vnímají potřeby a očekávání svých zákazníků a vnímají obchodní a podnikatelské výhody integrace plateb v digitálních měnách. Mnohé podniky již vynaložily finanční prostředky na zajištění této kapacity a hodlají tak činit i v budoucnu.

Nicméně stále existuje mnoho aspektů, které je třeba v souvislosti s kryptografickými platbami vyřešit, jako je volba infrastruktury, vytvoření regulačního rámce a v neposlední řadě také vývoj bezpečnostního rámce. Tyto faktory budou nevyhnutelně rozhodovat o rychlosti, s jakou se bude přijímání kryptoměn nadále rozšiřovat.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img