Venezuelské mezinárodní letiště bude přijímat bitcoiny

5
(2)

Zprávy a souhrny

Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Podle nejnovějších informací hodlá venezuelské mezinárodní letiště svým klientům přidat jako platební možnosti BTC, DASH a Petro. Za letenky tak budou moci zákazníci již brzy platit pomocí největší kryptoměny na světě.

Letenky za Bitcoin

Mezinárodní letiště Simóna Bolivara, známé jako Maiquetía, plánuje podle místní zpravodajské agentury umožnit zákazníkům nákup letenek pomocí digitálních aktiv. Mezinárodní letiště by tak velmi brzy mohlo naskočit na kryptoměnové platby.

Ředitel mezinárodního letiště, Freddy Borges, poznamenal, že klientům umožní platit za lístky a další služby prostřednictvím Bitcoinu, DASH a státní kryptoměny s názvem Petro. Borges dále poznamenal, že iniciativu bude koordinovat regulační orgán Sunacrip.

„Aktivujeme systém, který bude sloužit k platbě kryptoměnami na letištních platformách a komerčních aktivitách, v koordinaci se společností Sunacrip.“

Freddy Borges se domnívá, že po této iniciativě budou turisti moci navštívit více částí jihoamerického národa a posílit tak jeho ekonomiku. Podle dostupných informací v poslední době navštěvují Venezuelu často ruští a evropští turisté.

Mezinárodní letiště Simóna Bolivara je největším letištěm v zemi, a tudíž hlavní bránou do země. Nachází se blízko hlavního města Caracas a zvládá veškeré lety, jak domácí, tak i mezinárodní. V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 61 527 USD dle KMC.

Závěr

Venezuela se dlouhodobě potýká s velmi vysokou inflací, jednu chvíli dokonce trpěla hyperinflací. Adopce bitcoinu a další altcoinů tak v zemi v posledních několika letech výrazně stoupla. Venezuelské mezinárodní letiště a přijímání bitcoinu je pouhým začátkem.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Neváhejte se přidat také na náš oficiální discord server ZDE.


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: