Velryby tlačí cenu bitcoinu pod 69 000 USD, experti se zaměřují na zveřejnění CPI

5
(4)
Šimon Černík
Šimon Černík
Velký fanoušek Bitcoinu, filmový nadšenec, student vysoké školy v Brně, tvůrce audiovizuálního obsahu.

Bitcoin čelí známým velrybím taktikám. Cena BTC nedokáže najít pevný support nad úrovní 70 000 USD.

Cena bitcoinu kolísá na hranici 70 000 dolarů. Zveřejněná makrodata CPI mohou vyvolat další pokles ceny BTC.

Bitcoinové velryby mohou využít nově zveřejněné CPI

Údaje z Cointelegraph Markets Pro a TradingView ukázaly, že se pár BTC/USD nedokáže dostat na výraznější cenové úrovně, než je 70 000 USD. Býkům nadále chybí hybná síla, aby získali zpět další půdu směrem k současným historickým maximům na úrovni 73 800 USD.

Při analýze údajů upozornil obchodní zdroj Material Indicators na velryby, které se snaží stáhnout cenu níže. Jejich cílem je vstoupit do čerstvých dlouhých pozic. Cílovým časovým rámcem, bylo zveřejnění indexu spotřebitelských cen (CPI) ve Spojených státech, který byl zveřejněn 10. dubna.

„S tímto chováním jsme se setkávali často v souvislosti s ekonomickými zprávami,” zmínil zdroj Material Indicators.

Pokud budou středeční čísla jádrové inflace zajímavá, pravděpodobně se jim podaří prodloužit cenový trend směrem dolů. Často se však v těchto scénářích stává, že velryby longují pokles a využijí právě vzniklé mezery v likviditě k relativně rychlému pohybu vzhůru.

– Material Indicators, zdroj: x.com

Doprovodný graf ukázal, že nejbližší pevná hranice nabídkové likvidity se nachází na 66 500 dolarech na největší světové burze Binance.

„Bitcoin v tuto chvíli odmítá tento modrý Range High (71300 USD),” pokračoval při zkoumání týdenního grafu další populární obchodník Rekt Capital.

Bitcoin se tak pohybuje mezi starými maximy 69 000 USD (support) a maximy z před dvou týdnů 71300 USD (rezistence). Zde je prostor pro konsolidaci do budoucna.

– Rekt Capital, zdroj: x.com

Odliv prostředků z GBTC stále roste

Mezitím pokračuje také příliv a odliv mezi spotovými Bitcoin ETF. V poslední době došlo k čistému odlivu 200 milionů USD, který byl způsoben především velkým odlivem z fondu Grayscale Bitcoin Trust (GBTC).

To pozorovatele trhu zaskočilo a podle předběžných údajů za 10. duben se tyto odtoky z GBTC jen zrychlily.

Čísla od kryptoměnové zpravodajské společnosti Arkham, o která se s X podělil populární obchodník Daan Crypto Trades, je vyčíslila na zhruba 6 200 BTC (434 milionů dolarů). To je v dolarovém vyjádření největší součet za několik týdnů.

Investujte do bitcoinových ETF na platformě XTB

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img