[Večerní souhrn článků] •  Sam Bankman-Fried čelí celkem 13 obviněním z podvodu • a další články

5
(1)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co se ten den událo, najdete zde přehledně na jednom místě. Každý nadpis lze rozkliknout a přejít tak na celý článek.

Zpráva dne

Sam Bankman-Fried čelí celkem 13 obviněním z podvodu

Spoluzakladatel kryptoměnové burzy FTX, Sam Bankman-Fried, je podle nejnovějších informací aktuálně zatažen do dvou trestních procesů. Je obviněn z 13 různých deliktů, mezi kterými převažují podvod, spiknutí a úplatkářství. Z celkového počtu obvinění je nyní pět z nich převedeno do samostatného soudního procesu. [1]

Podívejte se také na náš kalendář akcí, ať vám neunikne žádná kryptoměnová událost.

Analýzy a trhy

Analytici předpovídají masivní růst ceny XRP a navrhují nejlepší kryptoměny k investování v roce 2023

Zájem o jednoho z průkopníků v sektoru kryptoměn, Ripple (XRP), se opět obnovuje. Po dvouletém boji s Komisí pro cenné papíry a burzy (SEC) by měl být brzy vynesen verdikt a mnozí jsou přesvědčeni, že bude ve prospěch Ripple. 

16. 6. 2023 Tržní přehled pro S&P 500 a Bitcoin – Projevy centrálních bankéřů a kam se vybere kryptoměnový trh v roce 2023?

Vítáme vás u dalšího přehledu trhu pro akciový index S&P 500, Bitcoin a další kryptoměny. Bitcoin nadále lehce klesá, drží se kolem 25 000 USD. Akciový index S&P 500 překonává 4410 bodů, kam ještě může růst?

Aktuální přehled všech kryptoměn můžete sledovat pod přiloženým odkazem ZDE.

Kryptoměny a kryptofirmy

BlackRock je údajně blízko podání žádosti o bitcoinový ETF

Podle zprávy zveřejněné na webu Coindesk se společnost BlackRock, největší světový správce aktiv, údajně v USA blíží podání žádosti o vytvoření burzovně obchodovaného fondu (ETF) na bitcoin (BTC).

Co je centrální banka – co je její úloha?

Centrální banka má mnoho úloh, které jsme si již částečně nastínili v předešlých článcích – kvantitativní uvolňování, úrokové míry, měnové stimuly. Centrální banka je takovou kvazi-institucí centrální vlády. Kvazi proto, neboť se od jiných institucí státu liší v tom, že je zcela nezávislá na centrální vládě. Vlády se totiž dost často mění a mají zcela odlišnou politiku. A právě centrální banka by tohle celé měla vyvažovat nezávisle na aktuálně vládnoucí politické garnituře.

MEME dne

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img