[Večerní souhrn článků] • Kryptoměny mají hrát klíčovou roli v platbách v Lichtenštejnsku • a další články

0
(0)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co se ten den událo, najdete zde přehledně na jednom místě. Každý nadpis lze rozkliknout a přejít tak na celý článek.

Zpráva dne

Kryptoměny mají hrát klíčovou roli v platbách v Lichtenštejnsku

Premiér Lichtenštejnska Daniel Risch nedávno oznámil plány na přijetí bitcoinu jako platby za vládní služby. Podle místních zpráv tento mikroevropský stát nadále investuje do technologií blockchainu a zavádí nové způsoby, jak využít jeho potenciálu. Bitcoin tak má v této zemi hrát hlavní roli. [1]

Analýzy a trhy

8.5.2023 Tržní přehled pro akciový index S&P 500 a Bitcoin – Rostoucí Americká nezaměstnanost a výsledková sezóna

Vítáme Vás u dalšího přehled trhu pro akciový index S&P 500, Bitcoin a další kryptoměny. Bitcoin se pohybuje v těsné zóně kolem 28 000 USD. Akciový index S&P 500 v pátek umazal většinu ztrát minulého týdne. Bylo zasedání americké centrální banky kurzově plně propsáno do akciových indexů a co nás čeká tento týden?

Predikce ceny bitcoinu pro tento týden

Celý minulý týden si cena bitcoinu držela růstový trend. Jednak byl ovlivněn negativními zprávami z bankovního sektoru a také mediální masáží kolem Pepe coinu a dalším memecoinů. V sobotu ale přišlo zamítnutí na rezistenci 30 000 USD. To může souviset i s informací, že Argentina zakázala prodej digitální aktiv.

Aktuální přehled všech kryptoměn můžete sledovat pod přiloženým odkazem ZDE.

Kryptoměny a kryptofirmy

Binance zastavila dvakrát během 12 hodin výběry bitcoinu

Kryptoburza Binance zastavila výběry bitcoinu podruhé během 12 hodin, a to kvůli velkému množství nevyřízených transakcí. Tuto informaci sdělila společnost na svém oficiálním účtu na Twitteru.

Kvantitativní uvolňování – jak tento nástroj centrálních bank funguje?

Kvantitativní uvolňování (quantitative easing), nebo-li zkráceně QE, slouží k navýšení likvidity na finančních trzích skrze nižší úrokové míry a navýšení rezerv v bankovním systému. A tím centrální banka díky transmisnímu mechanismus stimuluje ekonomiku k růstu.

CEX LBank zalistovala po rychlém 1 000% zvýšení ceny za 72 hodin token Spongebob

Hype kolem nového meme coinu SPONGE vedl k zalistování na CEX LBank, které proběhlo v neděli 7. května v 8:00. Hongkongská CEX je 16. největší kryptoměnovou burzou na světě s více než 800 miliony dolarů v 24hodinovém objemu obchodování, podle údajů CoinMarketCap.

Jak koupit binance coin (BNB)

V kryptoměnových novinkách je velice často skloňováno jméno Binance. Že nevíte o co jde? Binance je největší kryptoměnová burza na světě, na které se zobchoduje miliardy dolarů každých 24 hodin. Tato burza ale přišla také, kromě jiného, se svým vlastním blockchainem a coinem zvaným binance coin (BNB).

MEME dne

meme
Zdroj: Michal Fortyn

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img