[Večerní souhrn článků] • Bitcoin nad 30 000 USD • a další články

5
(2)

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co se ten den událo, najdete zde přehledně na jednom místě. Každý nadpis lze rozkliknout a přejít tak na celý článek.

Bitcoin nad 30 000 USD

Bitcoin poprvé od dubna dosáhl hodnoty 30 000 dolarů. Největší kryptoměna podle tržní kapitalizace překonala 10. dubna hranici 30 000 dolarů. O několik dní později se pomalu propadla a dva měsíce se potýkala s problémy. Hlavním důvodem byl hon regulačních orgánů USA, který vyděsil nejednoho investora.

Aktuálně se BTC obchoduje (údaj platný v době psaní článku) za téměř 30 600 USD, což znamená za posledních 7 dní nárůst o více než 14,5 procentních bodů.

Růst kryptotrhu následuje po tom, co se zdá být obnoveným zájmem institucionálních investorů o takzvané digitální zlato. Začátkem tohoto týdne společnost CoinShares, která se zabývá správou digitálních aktiv, informovala o změně nálady mezi institucionálními investory poté, co společnost Blackrock podala nabídku na vytvoření spotového Bitcoin ETF. [1]

Podívejte se také na náš kalendář akcí, ať vám neunikne žádná kryptoměnová událost.

Analýzy a trhy

21. 6. 2023 Analýza – Bitcoin vzrostl o 19 %, býci testují 30 000 USD

Bitcoin prorazil rezistenci kolem 27 000 USD, což spustilo lavinu nákupů. A díky tomu se kurz bitcoinu během relativně kratičké doby dostal k rezistenci, kde jsme byli posledně začátkem května. A zároveň je trh velmi blízko od letošního high. Vlastně stačilo několik dnů na to, aby trh smazal většinu ztrát, které se tvořily skoro dva měsíce. Jak je na tom každopádně trh nyní? Není to už krapet přepálené? Pojďme se na to v rychlosti podívat.

🔴Live stream – Rozhovor se šéfredaktorem Roklen | Makro a Fed | Aktuální stav trhu

Pro dnešek jsme si pro vás připravili rozhovor se šéfredaktorem Roklen Janem Berkou. V rámci rozhovoru se budeme zabývat několika aktuálními okruhy. Mezi které patří současné makro, čerstvé měnově-politické rozhodnutí Fedu a výhled Fedu. Jak Jan Berka hodnotí odolnost americké ekonomiky a stav finančního trhu? Je bankovní krize ještě vůbec téma? A přijde vůbec ta hospodářská recese?

Aktuální přehled všech kryptoměn můžete sledovat pod přiloženým odkazem ZDE.

Kryptoměny a kryptofirmy

Nové zalistování, které stojí za to sledovat – proběhly IDO A ICO tokenu AiDoge na Uniswap a MEXC

Nové zalistování, které stojí za to sledovat – proběhly IDO A ICO tokenu AiDoge na Uniswap a MEXC. Nová kryptoměna AiDoge ($AI) byla v pondělí 19. června v 9:00 UTC zalistována na své první kryptoměnové burzy – MEXC a DEX Uniswap DEX. Protože na MEXC již naleznete token se symbolem $AI (AICoin), AiDoge bude na burze uveden pod tickerem $AI2.

Binance oznámila implementaci Lightning Network

I uprostřed právních potyček s Komisí pro cenné papíry a burzy (SEC) nepřestává Binance myslet na budoucnost. Na počátku května došlo k přetížení bitcoinové sítě. To vedlo k dočasnému pozastavení vkladů a výběrů z burzy. Pro bitcoin ani pro Binance to rozhodně nebyla dobrá zpráva a mohla nabourat důvěru uživatelů. Proto se rozhodli být do budoucna na takové příležitosti připraveni a implementovat Lightning Network.

BUSD se v žebříčku stablecoinů propadl na čtvrtou pozici

Tržní kapitalizace BUSD činí (v době psaní tohoto článku) 4,3 miliardy USD. To je o 29 % méně, než činila 18. května 2023 (tedy 5,54 miliardy USD). Od prosince 2022, kdy tržní kapitalizace tohoto stablecoinu přesáhla 23 miliard dolarů, tak zaznamenává klesající tendenci.

MEME dne

meme
Zdroj: Michal Fortyn
Zdroje:

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img