VanEck Bitcoin futures ETF bude na CBOE spuštěno 16. listopadu

0
(0)

Zprávy a souhrny

Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

VanEck, jeden z prvních správců aktiv se sídlem ve Spojených státech, který požádal o bitcoinový burzovně obchodovaný fond (ETF), konečně spouští svůj Bitcoin futures ETF.

Podle oficiálního oznámení se VanEck Bitcoin Strategy ETF začne v úterý obchodovat na CBOE pod symbolem XBTF.

Nové ETF společnosti VanEck se připojuje k rostoucímu počtu termínovaných ETF založených na BTC spuštěných v USA, včetně ProShares Bitcoin Strategy ETF, které se stalo dne 19. října prvním Bitcoin futures ETF.

Zalistování XBTF CBOE přichází jen pár dní poté, co Komise pro cenné papíry a burzy USA oficiálně zamítla spotovou žádost o bitcoinový ETF. SEC argumentovala tím, že navrhovaná změna pravidel na seznamu ETF nesplňuje standardy pro „zabránění podvodným a manipulativním činům a praktikám“ nebo „ochranu investorů a veřejného zájmu“.

VanEck se o ETF nepokouší poprvé

VanEck, který byl spuštěn již v roce 1955, je americký správce aktiv specializující se na tematické ETF a podílové fondy založené na zlatě. VanEck je známý v krypto komunitě a řadí se mezi jednu z prvních firem v USA se zájmem o Bitcoin futures ETF. Společnost od té doby předložila několik BTC ETF přihlášek u SEC, ale schválení se jim podařilo získat až nyní.

Předseda SEC Gary Gensler již dříve naznačil, že SEC by byla spíše otevřenější přijímání ETF založených na futures na kryptoměny než prostřednictvím přímé expozice.

Některé společnosti, jako je Bitwise Asset Management, však zůstávají optimistické ohledně potenciálního čistého bitcoinového ETF, přičemž firma se minulý týden dokonce rozhodla upustit od podávání termínových ETF.

„Nakonec to, co mnoho investorů chce, je spotový bitcoinový ETF. Myslíme si, že je to možné. Bitwise tedy bude pokračovat v naplňování tohoto cíle a budeme hledat další způsoby, jak pomoci investorům získat přístup k neuvěřitelným příležitostem v kryptoměnách.“

Řekl investiční ředitel Bitwise Matt Hougan.

Závěr

Ještě nedávno se vedly spory o tom, zdali BTC ETF bude někdy vůbec schváleno. Nyní již máme na trhu několik obchodovatelných fondů, jež lákají mnohé investory.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Rádi vás také přivítáme na našem oficiálním discord serveru ZDE.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: