V Koreji narůstá počet kryptoscamů cílících na mladé ženy

3.5
(4)

Nedávná studie odhalila nárůst jihokorejských podvodů s kryptoměnami, které se na sociálních sítích zaměřují zejména na mladé ženy.

Jižní Korea a scamy

Studie založená na policejních hlášeních, kterou provedl postgraduální student Korejské univerzity, odhalila, že v roce 2022 bylo obětmi “romance scamů” prostřednictvím sociálních médií 71 % žen. Většina těchto žen přitom byla ve věku 39 let a méně.

Mimo romance scamů dále v Jižní korey dominuje i klasické “požádání oběti o pomoc”, jako je např. potřeba peněz na zaplacení medicínských poplatků nebo pro odcestování ze zahraničí, ve kterém zdánlivá oběť z nějakého důvodu uvízla.

Hodnota Bitcoinu (BTC) v porovnání s hodnotou jihokorejského wonu

Čísla z korejských kryptoscamů

Šokující je, že téměř 63 % těchto podvodů zahrnovalo kryptoměny, falešné coiny, falešné devizové převody nebo podvodné platformy pro obchodování s tokeny. Jako hlavní platforma využívaná podvodníky se ukázal Instagram, přičemž byly využívány i seznamovací aplikace jako WIPPY (celkem 14 % podvodů) a Tinder (7 %).

Podle studie podvodníci na sociálních sítích v současnosti každý měsíc vylákají fiat a kryptoměny v hodnotě téměř půl milionu dolarů, přičemž toto číslo nemusí zahrnovat ani neohlášené případy.

Podle portálu iNews24 jsou výsledky studie v Korey jasným mementem naléhavé potřeby po zvýšení informovanosti a ostražitosti v boji proti alarmujícím trendům kryptopodvodů.

Policie v Jižní Korey přitom v reakci na aktuální boom kryptoscamů zřídila specializovaná oddělení zaměřená na boj proti těmto podvodům a investovala do školení svých policistů zaměřeného na problematiku kryptoměn a šifrování.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.5 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img