V jedné transakci za 42 $ velryba přesunula bitcoiny v hodnotě 891 milionů dolarů

5
(7)
Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Tohle je realita mezinárodních bitcoinových transakcí. Velryba zaslala 23 tisíc BTC v hodnotě okolo 900 000 000 USD a zaplatila za to síťový transakční poplatek v ceně pouhých pár dolarů.

Další velká transakce

Velmi napěchovná bitcoinová peněženka provedla transakci, kterou přesunula bitcoiny v hodnotě bezmála miliardy dolarů. Podle Blockchain.com bylo zasláno něco přes 23 022 BTC v jediném převodu. Přesná hodnota převedené digitální měny vyčíslená průzkumníkem činí 891 734 188 USD.

Poplatek za transakci přitom činil 0,00109424 BTC, tedy přibližně 42,00 USD.

Zdroj: Blockchain.com

Detaily

V případě velkých transakcí se často ukáže, že šlo o interní převody správců aktiv nebo kryptoměnových burz. Jindy může jít o privátní prodej a podobně. Občas některá taková transakce vyděsí trh, pokud směřuje na burzu a někdy se pak ukáže, že šlo přece jen o vnitropodnikový převod.

Jelikož jsou veškeré transakce v bitcoinovém blockchainu veřejné, máme přehled, pokud dochází k neobvyklé aktivitě či enormně velkým převodům. V tomto konkrétním případě jsou příjemci bitcoinové transakce dvě neznámé adresy. Jedna obdržela 500 BTC a druhá přibližně 22 522 BTC. Odesílající peněžence zůstal nulový zůstatek.

Peněženka, která obdržela většinu BTC, poté zahájila vlastní transakci a také poslala “malé” množství BTC do jedné peněženky a část do jiné peněženky. Tento proces se poté opakoval ještě několikrát.

Digitální hotovost

Ať se to odpůrcům Bitcoinu líbí nebo ne, i tyto velké transakce ukazují, že Bitcoin není jen spekulativní aktivum, ale plnohodnotná digitální měna. Funguje jako digitální hotovost, která se vás neptá na to, proč své peníze někam posíláte. Neptá se ani na cílovou destinaci, nezajímá ji, kdo je příjemcem a nikoho necenzuruje.

Dokonce ani částka nehraje vliv a síť je díky silnému zabezečení a vysoké hashrate těžařů schopná zcela bezpečně převést miliardové transakce s transakčními poplatky v řádu několika dolarů.

Závěr

Tento týden bylo podle Whale Alert zaznamenáno nejméně šest dalších velkých převodů v bitcoinové síti, každý v hodnotě přes 100 milionů dolarů. Pokud jde naopak o drobné platby, Bitcoineři se spoléhají na Lightning Network či jiná škálovací řešení druhé vrstvy. Ty by do budoucna měly zajistit dostatek propustnosti a transakční kapacity pro malé transakce a mikrotransakce s co nejnižšími poplatky, aby ani nákup kávičky nebyl žádný problém…

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 7

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
7 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Ondrej

Děkuji za závěr a navrhuji redakci věnovat článek Lightning network (LN). Na úvod bych napsal, že LN je síť pro off-chain transakce postavená na síti Bitcoin. Tedy že transakce probíhají off-chain na LN (protože neprobíhají na Bitcoin síti) a až později dojde vyrovnání i on-chain tedy na Bitcoin síti (na první vrstvě) v jednom kroku. K tomu potřebujete nejprve otevřít kanál a pak ho i uzavřít (provést 1+1 on-chain transakci).
Aby to nebylo tak složité existují peněženky, které umožňují vytvořit jak on-chain tak i off-chain peněženky. On chain na nákup a prodej BTC a off-chain na mikrotransakce. Není to úplně zadarmo, ale je to rychlé a levné.
A protože nechci dělat nikomu reklamu a navíc fušovat redakci do práce, timto končím svůj comment.

Ii ii

LN ma vyresit nepouzitelnost BTC pri mikrotransakci, v podstate ma za cil nabourat zakladni vlastnosti sdileni informaci o probehlych transakcich mezi jedlotlivymi peery v BTC siti s cilem zrychlit peer to peer transakci. Podle me udrzba informaci, overovani, skladovani a nasledne zajisteni dostupnosti a distribuce na vsechny peery v btc siti zvysi energetickou zavislost, tedy pri kazde dalsi transakci s pribyvajicimy peery v btc siti uzivatel potrebuje vice energie na uskutečnění transakce. LN je pokus, jak vyresit spatny koncept.

Radek

Jen aby to neprodal musk.. 😄 to by zas vše šlo ještě níž než to je teď…

Ruda

Je to celé jen letadlo s pyramidou dohromady !!!

Rada

Tak proč otravujete na stránkách o kryotoměnách když jsou pro vás kryotoměny letadlo ?
Co kdyby jste šel šířit osvětu někam jinam ?

Petr 2

Digitalni hotovost to je ale je uplne jefno v jakem kurzu je vstup a vystup hlavne když je stejny a hestli to bude na 65k nebo 10k pro převod usd to nemá žadny vliv proboha

kunděj
Hodnocení článku :
     

A predstavte si kdyby na presun takovyho objemu pouzil treba xrp (a existuji jeste levnejsi kryptomeny) to by prislo na zlomek tech 42 USD,to je co ?

spot_img