Úterní prudký pokles ceny bitcoinu stál obchodníky více než 165 milionů USD

4.9
(7)
Ing. Kamil Pošvic
Ing. Kamil Pošvic
Nadšenec do krypta, Web3 a technologií. Ve svém portfoliu mám kryptoměny, akcie, drahé kovy, kryptoměnové deriváty a NFT. Primárně se rozhoduji na základě technické analýzy s přihlédnutím k makroekonomickým ukazatelům.

Kurz ceny bitcoinu v úterý brzy ráno nečekaně spadl o více než 5 % během půl hodiny. Kromě spuštění diskuzí nad možnou příčinou to i zlikvidovalo pozice profesionálních obchodníků za více než 165 milionů USD. Podle některých ukazatelů zakolísal dokonce i stablecoin USDT.

V úterý ráno kolem 04:00 našeho času došlo k prudkému poklesu ceny bitcoinu o více než 5 %. Cena se tak rychle dostala na hranici, kde se od té doby pohybuje. Podle některých analytiků kurz na hodinovém grafu aktuálně tvoří tvar symetrického trojúhelníku s medvědím potenciálem.

Předpokládají další možný pokles na úroveň kolem 62 000 USD. Někteří zase naopak na čtyřhodinovém grafu malují symetrický trojúhelník s býčím potenciálem na 80 000 USD. Stejně se každý investor nakonec musí rozhodnout sám, jestli věří v růst kurzu bitcoinu nebo v jeho pokles.

Samotný pokles ale za sebou zanechal i množství zlikvidovaných pozic. Hlavně těch dlouhých. Na samotném bitcoinu došlo k likvidaci za 53,15 milionu USD. Díky jeho vysoké dominanci s sebou samozřejmě stáhl i altcoiny. Například na ethereu došlo k likvidaci za 45,66 milionu USD a na solaně za 4,56 milionu USD. Likvidace se samozřejmě nevyhnuly ani memecoinům. Dogecoin smazal dlouhé pozice za 5,77 milionu USD. Celkem tedy během hodiny došlo k likvidaci 147,91 milionu USD v dlouhých pozicích a 17,48 milionu USD v krátkých pozicích.

USDT zaznamenal depeg

Ve stejném okamžiku nastala i další událost. Podle serveru CoinGecko se hodnota stablecoinu USDT odchýlila od své běžné ceny 1 USD a klesla na 0,988 dolaru. Zatím se neví, zda se jednalo o reálný depeg nebo chybu v aplikaci. Vydavatel stablecoinu (Tether) se k situaci podle dostupných zdrojů zatím nevyjádřil.

Investujte do bitcoinových ETF na platformě XTB

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.9 / 5. Počet hlasujících 7

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Jan H.

Dekujeme za clanek. Jojo x leti zkuseni žralocí tradeři si prostě zasli vybrat zisky 🙂

spot_img