V USA bude otevřena těžební farma za 65 mil. USD

0
(0)

Zprávy a souhrny

Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Město Virginia Beach není zrovna známé jako hlavní město pro těžbu Bitcoinu, ale to se brzy může změnit. Místní společnost Bcause investovala 65 milionů USD do obří farmy pro těžbu kryptoměn.

Pomohlo snížení daní

A přitom chybělo málo, aby Bcause investovala svých 65 milionů dolarů jinde. Na konci loňského roku ale Virginia Beach snížila daně z podnikatelských nemovitostí pro datová centra. Ředitel hospodářského rozvoje města Warren Harris řekl:

“Jsme připraveni stát se hlavním městem datových center. Snížení této daně nás postavilo do velmi, velmi konkurenčeschopné pozice.”

Nadšenci v krypto světě jsou zvyklí na okamžité, snadné a rychlé řešení. Nicméně ve fyzickém světě stále existují nesčetná omezení. Jde o výstavbu z cihel a malty, povolení, jednání s politiky o jejich podílu a tak dále. Spolupráce mezi veřejným a soukromým sektorem (tzv. PPP, public-private partnership) by to mohla vyřešit.

Město Virginia Beach totiž doufá, že se zapíše do historie. Nabídlo firmě Bcause grant na rozvoj datového centra ve výši 500.000 USD. Datové centrum by na druhou stranu pronajímalo počítače pro těžbu i obyčejným lidem. Těžit by se kromě Bitcoinu mohly i další kryptoměny, například Bitcoin Cash.

Centrum s rozlohou cca 7.800 m2 se má stát největším svého druhu v Severní Americe.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: