Upgrade Vasil na Cardanu byl opět odložen

5
(1)

Zprávy a souhrny

Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Dne 20. června bylo oznámeno odložení dlouho očekávané spuštění hardforku Cardano Vasil, přičemž hlavní vývojář společnosti veřejně prohlásil, že spuštění bylo odloženo na konec července.

Charles Hoskinson, zakladatel Cardana, zase 20. června sdílel svůj kanál YouTube, aby se podělil o své vlastní myšlenky týkající se zpoždění. Hoskinson uvedl, že hardfork Vasil je „kód kompletní“ a je prakticky připraven ke spuštění.

„kompletní kód znamená, že bysme pravděpodobně mohli přepnout spínač a bylo by hotovo, ale poté co se stalo po kolapsu Terra ( LUNA ), bychom dle našich inženýrům měli pravděpodobně třikrát měřit a jednou řezat vzhledem k povaze věcí.“

Důraz na kontrolu

Za druhé Hoskinson uvedl, že celou záležitost hodně komunikoval s vývojáři DApp a bylo tu přání více se zapojit do procesů kontroly kvality a testování. Mnoho vývojářů uvedlo, že k experimentování s těmito věcmi by potřebovali několik týdnů testování.

Podle zakladatele Cardana není upgrade Vasila určen „průměrnému uživateli Cardana“, ale vývojářům DApp.

„Provádíme vylepšení sítě, konsensuální vylepšení s pipeline, modernizujeme významné změny jazyka Plutus, což je vůbec poprvé, co jsme to udělali s živými DApps v oběhu. S tímto hardforkem je tu spousta věcí. Je to největší a nejvýznamnější upgrade, jaký jsme kdy udělali, jde o velmi vysoké sázky.“

Časová osa hardforku Cardano

Podle revidované časové osy plánuje Input Output provést hardfork testnetu na konci června.

Následně budou mít provozovatelé kryptoměnových směnáren a podílových fondů přibližně jeden měsíc na vyzkoušení nově upgradovaného softwaru. Než bude možné spustit hardfork na mainnetu, bude muset přibližně 80 % obchodních platforem splňovat požadavky.

Neexistuje nic takového jako „absolutní“ rozvrh. A co víc, podle Nigela Hemsleyho, vedoucího dodávky a produktů, byl hardfork, pojmenovaný po bulharském matematikovi Vasilu Dabovovi, dosud nejnáročnějším vývojovým programem.

Očekává se, že by to výrazně zvýšilo škálovatelnost sítě, což by v konečném důsledku vedlo ke zvýšení jejího přijetí.

Závěr

Ačkoliv se může zdát, že Cardano upgrade stále odsouvá, metoda dvakrát měř a jednou řež je v tomto medvědím období více než žádoucí. Cena Cardana nebyla zpožděním nijak ovlivněna. Podle statistik poskytnutých CoinMarketCapem se hodnota kryptoměny zvýšila o téměř 5 % oproti předchozímu dni.

Na celé video se můžete podívat zde.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: