Upgrade ETH Shanghai podněcuje institucionální investice do stakingu

5
(2)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

První dva týdny ukazují, že bezproblémový upgrade Etherea Shanghai podnítil zájem institucionálních investorů o Staking.

Nejlepší poskytovatelé ethereových (ETH) služeb na institucionální úrovni již zaznamenali  asi třikrát větší příliv ve srovnání s celým minulým měsícem, řekl Michiel Milanovic, analytik vývojářské firmy Ethereum blockchain ConsenSys. K přibližně 80% nárůstu došlo poté, co byla 12. dubna spuštěna další aktualizace ETH.

Vysoce očekávaná technologická aktualizace Etherea, často označovaná jako upgrade Shanghai nebo Shapella, počínaje 12. dubnem umožnila výběry přibližně 18 milionů tokenů v hodnotě 35 miliard dolarů, které byly dříve uzamčeny v stakingu.

Snížení rizika likvidity

Povolení výběrů také snížilo riziko likvidity spojené se stakingem ETH, které dříve drželo některé investory na uzdě.

Očekáváme, že to přirozeně zvýší sazby stakingu po počátečním čerpání ETH od dlouhodobých validátorů.

Michiel Milanovic

Podle průzkumu 68 % investorů uvedlo, že po nejnovějším upgradu hodlají začít stakovat nebo zvýšit svou dosavadní částku. Průzkum byl proveden v únoru, před modernizací upgradu.

Zájem o staking roste

Thomas de Phuoc, spoluzakladatel a provozní ředitel společnosti Kiln, uvedl, že firma zažila novou vlnu zájmu o staking, a to i ze strany tradičních finančních (TradFi) firem.

Jejich prodejní tým zaznamenal o 60 % více připravovaných obchodů než ve stejném období loňského roku, a to i od tradičních institucí. V tuto chvíli firma jedná s některými makléřskými firmami a holdingovými společnostmi poskytujícími investiční bankovní služby v USA nebo v Evropě.

Společnost Kiln, jež poskytuje sázkové služy na institucionální úrovni, zaznamenala od nového upgradu ETH vklady ve výši 47 milionů dolarů (24 640 ETH) .

Konkurenční platforma Staked.us rovněž zaúčtovala 111 milionů USD (58 592 ETH), což je více než dvojnásobek oproti dřívějšku.

Milanovič poznamenal, že je však brzy dělat definitivní závěry, protože ne všichni poskytovatelé stakingu umožnili výběry okamžitě.

Závěr

Po upgradu se cena ETH zvýšila na 2 100 USD, což je nejvyšší úroveň za posledních 11 měsíců, navzdory dřívějším obavám, že by odemčení mohlo vést k výraznému prodejnímu tlaku a pádu cen.

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img