[UPDATE] Dva měsíce po zalistovaní DasCoinu na burzy – Jak se mu daří?

0
(0)

Zprávy a souhrny

17.01.21 Týdenní přehled zpráv: Kryptoměny, Defi, Regulace, Firmy, Burzy, Banky

Připravili jsme pro vás stručný přehled těch nejdůležitějších zpráv za celý tento týden. Takže pokud nestíháte a uvítali byste...

[Večerní souhrn článků] • PayPal očekává obrat 2 miliardy dolarů z kryptoměn • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...
Dariusz Matuszyński
Dariusz Matuszyński
Jsem zakladatelem Kryptomagazinu.cz, o kryptoměnách na české scéně nebylo prakticky nic, a tak jsem se rozhodl to napravit. Mám rád myšlenku decentralizace, trochu toho cypherpunku a kryptoanarchie. Krypto odvětví je můj svět, kde se denně pohybuji a pracuji, nemohu to tedy již nazvat koníčkem nebo zálibou. Rád vás na vašem kryptomagazínu vždy uvítám 🙂

Před více než dvěma měsíci jsem publikoval svůj druhý článek o DasCoinu. Pro připomenutí jde o kontroverzní projekt, který mnozí označují za SCAM, důvodů je mnoho. Není náhodná podobnost s dalším krypto-podvodem – OneCoinem, podivný způsob těžby, tedy – ražby – samotných DASC tokenů, absolutně centralizovaný “blockchain”, ne zrovna přesvědčivé výsledky, MLM struktura s vysokými odměnami…

Na druhé straně za DasCoin se postavili lidé, jejichž kredibilita se nedá popřít. My v Kryptomagazínu jsme se tedy rozhodli počkat a nechat čas, ať ukáže, nakolik je tento projekt legitimní.

Jak se DasCoinu daří na burze?

Každopádně je tu metrika, kterou je jednoduché sledovat a která koreluje s úspěšností každého krypto i non-krypto projektu na světě. Tou je samozřejmě úspešnost na burze.

Když jsem se minule podíval na situaci okolo DASC tokenu, zůstal jsem (ne)mile (ne)překvapený. DASC tehdy figuroval na třech burzách – EUBX, BTC-Alpha a Coinfalcon. To se dosud nezměnilo. Tyto burzy jsou doopravdy malé a popravdě bych tam neposlal ani ty DasCoiny (pokud bych nějaké měl).

Druhým problémem bylo nízké volume a prázdné orderbooky. Pokud jste měli více DASC tokenů a chtěli jste je vyměnit za Bitcoin nebo za dolar, mohli jste tak učinit jedině s velkou ztrátou oproti aktuálnímu kurzu.

Lepší vysvětlení najdete v tomto článku.

Před dvěma měsíci jsem tedy došel k závěru, že DasCoinu se na burzách vůbec nedaří. V té době však od zalistování na burzy nepřešel ani týden. Právě proto jsem slíbil, že situaci za měsíc znovu zhodnotím.

Osobně jsem potom celé hodiny diskutoval se dvěma pány, kteří mi vše pořádně vysvětlili a zmínili, že očekávají pořádný růst hodnoty DASC tokenu a volume na trhu.

Měsíc po publikování prvního článku jsem se proto s chutí vrhl do práce a… usoudil jsem, že ještě chvíli počkám. Nic se totiž nezměnilo. Nyní je to však už více než dva a půl měsíce a já nehodlám dále čekat. Takto se DasCoinu daří na burzách po osmdesáti dnech obchodování.

DasCoin je v downtrendu

S dovolením tentokrát nebudu detailně rozebírat všechny měnové páry a analyzovat order-book. DASC je momentálně v žalostném stavu. Pokud jste si přečetli minulý článek, vynásobte si ten fail 3x a budete mít celkem dobrou představu o současné situaci.

DasCoin navzdory minimálnímu volume, které ve svém maximu dosahovalo 650 000 $ a v současnosti se pohybuje okolo 20-80 000 $, dlouhodobě klesá. Od zalistování na burzy stoupl z hodnoty 17c na 20c, momentálně se pohybuje okolo osmi centů a stále padá.

Grafy plné gapů

Gap v grafu vznikne tehdy, když se na trhu nic neděje. Reprezentovaný je prázdným místem, nebo rovnou čarou a téměř nulovým volume.

Následovat budou krátké popisy situací na všech třech burzách s DasCoinem a grafy.

EUBX

Na této burze se zatím nic moc neděje. Jediný obchodní pár, který má jakž takž volume, je EUR/USD. Letí i EUR/CNY a BTS/CNY (BTS je coin burzy EUBX). Bohužel volume DasCoinu je prakticky na nule.

Ostatní trhy s DASC tokenem na EUBX nemají žádný rozeznatelný graf.

DASC-BTC-EUBX
DASC-BTC-EUBX

BTC-Alpha

Burza BTC Alpha je na tom podobně. V době napsání tohoto článku na ní byly zobchodované DasCoiny s celkovou hodnotou necelých 10 000 $.

Coinfalcon

Tato burza má podobný příběh. Dnešní volume mírně přesáhlo 20 000 $ a grafy vypadají úděsně.

Závěr

V závěru dnešního pohledu na obchodování DASC tokenů můžeme říct jen jedno. RUCE PRYČ!!! Nenakupujte, neposlouchejte ty blafy, které na vás vychrlí každý druhý DasCoin MLM nadšenec a nevěřte “osobnostem”, které se za tento projekt postavily. Mají totiž kopec sladkých řečí, ale výsledky nejsou žádné. DasCoin i navzdory nízkému volume padá a pokud se jeho hodnota začne rapidně zvyšovat, půjde pravděpodobně pouze o marketingový tah. Při současných objemech může tento coin napumpovat absolutně každý.

Mějte trpelivost, počkejte si na výsledky. Tvůrci DasCoinu měli od začátku plnou pusu slibů, ale reálně se nic moc neděje a to se odrazilo i na výkonnosti a zájmu o DASC. 

Je mi jasné, že těmito slovy jsem právě naštval stovky lidí, kteří dali do DasCoinu peníze. Pro vás mám tento odkaz:

“Je to můj názor. Pokud v budoucnosti zjistím, že jsem se mýlil, rád to přiznám, ale dosud vše pouze potvrzuje mou prvotní domněnku, že DasCoin prostě nemá budoucnost.”

DasCoin sa dostal na tri burzy! – Detailný pohľad na obchodovanie DASC tokenu

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře