DasCoin se dostal na tři burzy! – Detailní pohled na obchodování DASC tokenu

4
(1)

Zprávy a souhrny

17.01.21 Týdenní přehled zpráv: Kryptoměny, Defi, Regulace, Firmy, Burzy, Banky

Připravili jsme pro vás stručný přehled těch nejdůležitějších zpráv za celý tento týden. Takže pokud nestíháte a uvítali byste...

[Večerní souhrn článků] • PayPal očekává obrat 2 miliardy dolarů z kryptoměn • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...
Dariusz Matuszyński
Dariusz Matuszyński
Jsem zakladatelem Kryptomagazinu.cz, o kryptoměnách na české scéně nebylo prakticky nic, a tak jsem se rozhodl to napravit. Mám rád myšlenku decentralizace, trochu toho cypherpunku a kryptoanarchie. Krypto odvětví je můj svět, kde se denně pohybuji a pracuji, nemohu to tedy již nazvat koníčkem nebo zálibou. Rád vás na vašem kryptomagazínu vždy uvítám 🙂

O projektu DasCoin jsme již v minulosti na našem webu psali. Tento překvapivě populární článek si dosud přečetlo téměř 19 000 lidí. Když do CZ a SK Googlu napíšete “dascoin”, vyskočí vám hned na prvním místě!

Článek je však už půl roku starý a není divu, že při tak rychle se “rozvíjejícím” projektu se za ten čas téměř všechno změnilo. Proto jsme se rozhodli, že se na DasCoin podíváme znovu. V tomto článku nebudeme rozebírat všechny aspekty DasCoinu. Podíváme se pouze na jeden – DasCoin se konečně dostal na Burzu!

Disclaimer: V tomto článku využívám pouze informace, které jsem našel na oficiálním webu DasCoinu, a statistiky z burz, na kterých se DASC obchoduje. Všechny zdroje jsou uvedeny v textu a každý krok je detailně popsán. Pokud se v něčem mýlíme, budeme rádi, když nám to napíšete do komentářů (spolu s důkazy).

Rychlokurz DasCoin-u

Pokud již o DasCoinu víte, můžete tuto část článku přeskočit.

DasCoin je podle jeho tvůrců kryptoměna, která funguje na ultra-moderním a velmi rychlém blockchainu. Ten dovoluje zpracovat obrovské množství transakcí.

Jednou z hlavních charakteristik DasCoinu je způsob jeho distribuce. Nemůžete ho přímo těžit ani koupit v nějaké směnárně. Musíte si zakoupit balíčky od společnosti NetLeaders a tyto balíčky následně DasCoiny v malých dávkách uvolňují do vaší peněženky. Za celým procesem se podle tvůrců DasCoinu ukrývá reálná těžba DASC tokenů.

DasCoin na kryptoburzách – včera, dnes a zítra

DasCoin má být v budoucnu přijímán v síti 60 milionů obchodů po celém světě a tvůrci této digitální měny představili řadu dalších projektů, které DasCoinu jistě pomohou dostat se na výsluní.

Tento projekt během své existence získal mnoho nepřátel a odpůrců, kteří tvrdí, že DasCoin je podvod. Proč? Nuže, problém je v tom, že tvůrci DasCoinu sami centralizovaně určovali cenu tohoto digitálního tokenu.

“DasCoin přece není na žádné burze! Je to podvod!”

Oznámení: DasCoin byl zalistován na třech burzách

A pak to přišlo! Po letech příprav a dohadování se DasCoin konečně dostal na burzu! A dokonce ne na jednu, ale hned na tři!

Firma NetLeaders samozřejmě podotkla, že DasCoin bude pouze na burzách, které přísně splňují KYC standard (rutinní určení totožnosti zákazníka v EU) tak, jako celý DasCoin ekosystém. Toto vítězství pouze dosvědčuje, že DasCoin je seriózní projekt. Odteď můžete své coiny vyměnit za eura a vice-versa. DasCoin je legitimní!

DasCoin má na burzách zkratku DASC (nezaměňovat s DAS)!

Bližší pohled na kryptoburzy, které zalistovaly DasCoin

Pojďme se však blíže podívat na celé oznámení a všechny tři burzy. Zdá se totiž, že tu něco není v pořádku! Popravdě, tyto burzy nepatří mezi špičku. Právě naopak.

Disclaimer: Situace na burzách se v budoucnu může změnit

European Blockchain Exchange (EUBX)

Hledání oficiální stránky této kryptoburzy mi trvalo asi 25 minut. Zkoušel jsem:

  • European Blockchain Exchange – první zmínka na 4. stránce – ale ne link na burzu
  • EUBX – Český obchod s elektronickými knihami je na Googlu výše než burza?
  • European Blockchain Exchange (EUBX) – Úspěch!

Toto je oficiální stránka EUBX. Po jisté chvíli jsem na ní našel DasCoin. Zde je obchodní stránka měnového páru DASC / BTC.

eubx dascoin
Po rozkliknutí se obrázek zvětší

Zdá se, že za posledních 24 hodin DasCoin na této burze padl o 30% (vpravo nahoře v kroužku). V orderbooku není ani jedna nákupní objednávka (vpravo dole – otazník), což znamená, že DASC si nikdo nechce koupit. Nakonec, graf hodnoty DASC je trochu … zvláštní.

Obchodování měnových párů DASC / USD a DASC / BTS ještě nezačalo.

EUBX je však nová kryptoburza a pravděpodobně nemá mnoho uživatelů. Pojďme se tedy podívat, jaká je situace na dalších dvou burzách.

BTC-Alpha

Hmm, tohle už je lepší. Jednoduché vyhledávání výrazu “BTC-Alpha DASC” odhalí, že se obchoduje ve třech měnových párech:

Bohužel, ani tato ruská burza nevyniká svou kvalitou a počtem uživatelů. V době psaní tohoto článku celkové volume burzy nepřesahuje osm milionů dolarů. To je v krypto-světě velmi málo. Jde o 86. největší kryptoburzu na světě. Pojďme se podívat, jak se na ní DasCoinu daří.

Volume = množství zobchodovaných peněz na burze

Rozeberu jen měnový pár DASC / BTC. Ostatní dva jsou na tom ještě hůře!dascoin btc-alpha

Po rozkliknutí se obrázek zvětší

Opět, DasCoin sužuje téměř prázdný orderbook. Dohromady zde (v době psaní tohoto článku) můžete prodat DasCoiny v celkové hodnotě 0,43 BTC, což je přibližně 4 000 $. Většina objednávek je však žalostně nízko.

Současná cena DASC na této burze je 0,000019 BTC. Prvotní nákupní objednávka je zde za 0,0000178 BTC. První pořádná nákupní objednávka byla vytvořena na hodnotě 0,00000011 BTC a pokud byste chtěli celých 0,43 BTC, které jsou momentálně v orderbooku, potřebujete na výměnu neuvěřitelných 468 964 DASC – tedy tokeny v celkové hodnotě cca 9 BTC. Při prodeji drahocenných tokenů tak proděláte hned dvacetkrát, vyčistíte všechny objednávky na burze, srazíte cenu DasCoinu téměř na nulu a namísto 9 BTC dostanete 0,43 BTC.

Něco není v pořádku!

Coinfalcon

Zachrání nás alespoň CoinFalcon? Bohužel ne. Burza Coinfalcon je velikostí srovnatelná s EUBX. Opět miniaturní směnárna s malým počtem uživatelů a s volume 185 000 $.

DasCoin se na burze CoinFalcon obchoduje ve třech měnových párech:

Opět rozebereme jen měnový pár DASC/BTC, který má největší volume..

dascoin coinfalcon
Po kliknutí se obrázek zvětší

Asi vás nepřekvapí, že situace na burze CoinFalcon je žalostná. Současná cena DasCoinu je tam 0,0000208 BTC, ale rozhodně nemáte šanci prodat větší množství. Většina nákupních objednávek totiž začíná na cenách 0,000003 BTC a níže, a i zde jde v podstatě jen o drobné.

Závěr – DasCoinu chybí pořádná burza

Nutno dodat, že kromě pořádné burzy mu chybí ještě mnohem víc, no tento článek sa zaměřuje pouze na burzy.

Fanoušci projektu DasCoin mě v poslední době několikrát kontaktovali, přinášeli zprávy o různých novinkách (mimo jiné i o zalistování na burzách), vyhrožovali … Přesně to je důvod, proč jsem se rozhodl se opět na tento projekt podívat zblízka a zjistit, zda na něm opravdu něco není. Můj názor se však nezměnil.

V tomto článku řeším pouze burzy, na kterých je DASC token oficiálně zalistován. Bohužel musím konstatovat, že DasCoinu stále chybí pořádná veřejná burza, na níž by majitelé DASC tokenů mohli své mince vyměnit za eura, dolary, Bitcoin nebo jiný nosič hodnoty. Momentálně je to téměř nemožné.

Ani jedna ze zmíněných burz nemá šanci unést nápor statisíců vlastníků DASC tokenů. Orderbooky jsou prázdné, volume minimální a cena od začátku “obchodování” prudce klesá.

Zalistování na burzy bylo přitom velkolepě prezentováno celé komunitě. Mělo jít o triumfální vítězství. Čin, který každého přesvědčí, že DasCoin je skutečně legitimním projektem. Nikdo však názor nezměnil. Celý “DasCoin na burzách” je mělká lež. Jistě, technicky je tento coin na burze. Ale reálně nic neprodáte.

A víte co? Lidé z DasCoinu si toho všimli! V oficiálním press-release se píše (parafrázuji):

Toto je nový způsob, jak KOUPIT DASC tokeny.

Racionalizace a nic víc …

Námitka, že “DasCoin je podvod, protože není na burze”, vznikla proto, že neexistoval způsob, jak vyměnit DASC tokeny za jinou měnu. Tato situace přetrvává a fakt, že DASC je na burzách, to bohužel nemění. Jde o dobrý marketing. To je vše …

Tento článek ještě za měsíc upravíme a aktualizujeme všechny údaje. Oznámení o zalistování na burzách je relativně nové, a tak dáme DasCoinu ještě šanci. Kdo ví? Možná se do měsíce naplní orderbook a bude to fajn.

NAŠE NEJNOVĚJŠÍ VIDEO:

https://youtu.be/C3VsgNDWH1Y?t=2m24s

Přeloženo ze slovenského originálu, jehož autorem je Samuel Slavkovský. 

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře