UNIKLO: Uživatelé Revolutu si budou moci od příštího týdne poslat BTC na externí peněženku

4.8
(5)

Jednou z věcí, po které volali nejen kryptoměnoví odborníci, ale i mnozí uživatelé Revolutu, se možná již brzy stane skutečností. Pokud se omylem zveřejněná zpráva zakládá na pravdě, pak již od příštího týdne si budou moci uživatelé Revolut poslat bitcoiny na externí peněženky.

Dočkají se uživatelé Revolutu konečně možnosti poslat si zakoupené kryptoměny na vlastní peněženky?

Britská banka Revolut omylem oznámila, že platící zákazníci (v programu Metal) budou moci vybírat bitcoiny z jejich platformy. Oznámení bylo učiněno prostřednictvím příspěvku na blogu, který byl ovšem kvůli chybě v naplánování, odstraněn. 

Oznámení o spuštění beta verze mělo být zveřejněno až příští týden ve čtvrtek. V příspěvku společnost Revolut naznačila, že kromě Bitcoinu (BTC) plánují umožnit ze své platformy výběr i dalších digitálních aktiv.

Revolut ve zprávě konstatoval, že pro výběr bitcoinů uživatelům bude stačit pouze zadat adresu peněženky a částku k převodu. V beta verzi budou mít platící zákazníci limit pro výběr 1 000 GBP měsíčně nebo 500 GBP denně.

revolut
Zdroj: https://finbold.com/revolut-users-can-withdraw-bitcoin/

Výběr BTC z platformy již úspěšně otestován

Ještě před tím, než byl omylem zveřejněn blogový příspěvek, společnost Revolut vydala interní oznámení svým zaměstnancům, ve kterém uvedla, že tato funkce byla již úspěšně otestována a použita. Ve sdělení zaměstnancům společnost píše:

“Již brzy bude oznámen obrovský milník pro Revolut. Naše veřejná beta verze pro výběr kryptoměn je nyní spuštěna pro všechny oprávněné uživatele (britské zákazníky s prémiovým členstvím METAL) 🚀 a náš první zákazník, který není naším zaměstnancem, již nyní úspěšně poslal bitcoin do své vlastní peněženky a tato transakce je zaznamenána na blockchainu”

Společnost tvrdí, že všechna aktiva jsou bezpečně uložěna v cold peněženkách v některých  z renomovaných kryptoměnových depozitářů a konstatovala, že jeden z jejich partnerů, který se zabývá zkoumáním blockchainu bude monitorovat všechny externí krypto adresy, aby zabránil nekalostem a jejich zneužívání (typicky praní peněz pomocí výběru).

Závěr

Revoluv v současné době nabízí svým uživatelům více než 20 různých virtuálních měn, které si mohou prostřednictvím aplikace Revolut nakoupit. Pokud se tato zpráva skutečně potvrdí, půjde o velmi důležitý krok správným směrem. Připomínám, že společnost byla často terčem oprávněné kritiky za držení privátních klíčů ke kryptoměnám svých zákazníků. Pamatujte si, že u krypta totiž platí: Not your keys, not your Bitcoins!

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
10 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
emkey
Hodnocení článku :
     

Revolut používám roky a právě díky němu jsem se dostal ke kryptu. Za mě to je ultimátní apka na kterou nedám dopustit. A tahle nová fičurka to posouvá zase o kousek dál. Kam se na něj hrabou třeba aplikace českých bank.

Begy

metal znamená poplatek 300kč/měsíc – no nevím kdo by tohle chtěl….
Z lidí co znám, mají všichni jen základní standard.

Tx-13

Diky placene verzi mas neomezene prevody do EUR a jinych cizych men. V porovnani s Ceskou Sporitelnou je prevod treba o 3-3,5% levnejsi. Pri vymene napr. 100.000 CZK do EUR se ti rocni poplatek vrati 😉 az si budes vybirat sve zisky z crypto, tak se na tom da diky placene verzi docela hodne usetrit 🙂

Begy

jo vím
Každopádně až budu vybírat zisky, tak je nechám v € a do Kč si odsypu jen co budu potřebovat.
Proto mě opět “metal” nezaujal.
Minimálně kvůli krátkodobé akci jako je výběr zisků nehodlám pořizovat službu, kterou bych pak platil napořád.
Ne – metal si myslím nemá valný smysl – tedy pokud netočíš stále velký peníze.

Matej

Chce to každý kdo umí počítat od 1 do 10. A kdo neumí jen čumí

Magister Peditum

Pokud to časem umožní i pro základní free verzi, tak proč ne.

Czhunter

Revolut je “britská banka”?
Já tedy mám u nich určitě litevské čislo účtu …

Jozef

Ke krytpu jsem se dostal přes Revolut super aplikace. Nevěděl jsem co je hardw.a sof.penenezenka. ( chyba …asi bych na Revoltu nenakoupit kdybych věděl kde a jak nakoupit jinak a vlastnit krypto)
Bacha na placené profily. Neznámé to,že si nakoupis Bitcoin pošleš si ho na peněženku ,zrusis Metal přejdes na základní verzi.
Přechod na neplacenou verzi je tuším až po 6 měsících. Takže pokud chceš dlouhodobě využívat placenou verzi ,tak se ti to vyplatí,ale pokud máš nakoupené krypto a chceš jednorazove převést tak asi je lepší prodat v základní verzi s 0 poplatkem do směny 4500kc vše nad je s poplatkem. A pak nakoupit u poskytovatele jenž ti umožní převést na hardw.penezenku s jednorázovým poplatkem cca 0,0002 Bicoin ,Etherum,Ada je to mnohem přívětivější převodní cena… 🙂

Lukis

Revolut byl super do doby, než mi přišel požadavek k ověření mých příjmů. Na tom bych neviděl nic zvláštního, ale hrozí zmrazením účtu. Za posledních 12mesicu jsem protocil přes revolut cca. Milion korun. Je to ale obrat. Způsob ověření je absolutně nereálný. Napíšete že zdroj příjmů jsou úspory. Tak co jiného, že. Pokud pošlu na revolut 50000kc, převedu na eur a pošlu třeba na coinbase, nejspíše to jsou úspory. Nebo půjčka, je to jedno. Revolut vás výzvě po nějaké době, abyste odložili původ peněz. Prosím? Ano čtěte správně. Já osobně podnikám. Vše platím přes účet. Všechny faktury projdou účtem. Oni vad výzvou, abyste odložili původ úspor. Jak? Pošlete nám daňové přiznání nebo poslední 3vyplatni pásky. Ano čtěte dobře. Neuvěřitelná buzerace. Pošlete si peníze ze svého legalniho účtu na revolut. Z účtu, na který se financak podívá během chvilky když na to dojde a oni vás lustruji, jestli to nejsou špinavé peníze.katastrofa….

AD DA

Po roce a skutek utek .. jde někomu převod btc do vlastní peněženky? Do té doby not your keys not your BTC. Dik

spot_img