UNIKLO: Uživatelé Revolutu si budou moci od příštího týdne poslat BTC na externí peněženku

9
revolut
zdroj: revolut.com

Jednou z věcí, po které volali nejen kryptoměnoví odborníci, ale i mnozí uživatelé Revolutu, se možná již brzy stane skutečností. Pokud se omylem zveřejněná zpráva zakládá na pravdě, pak již od příštího týdne si budou moci uživatelé Revolut poslat bitcoiny na externí peněženky.

Dočkají se uživatelé Revolutu konečně možnosti poslat si zakoupené kryptoměny na vlastní peněženky?

Britská banka Revolut omylem oznámila, že platící zákazníci (v programu Metal) budou moci vybírat bitcoiny z jejich platformy. Oznámení bylo učiněno prostřednictvím příspěvku na blogu, který byl ovšem kvůli chybě v naplánování, odstraněn. 

Oznámení o spuštění beta verze mělo být zveřejněno až příští týden ve čtvrtek. V příspěvku společnost Revolut naznačila, že kromě Bitcoinu (BTC) plánují umožnit ze své platformy výběr i dalších digitálních aktiv.

Revolut ve zprávě konstatoval, že pro výběr bitcoinů uživatelům bude stačit pouze zadat adresu peněženky a částku k převodu. V beta verzi budou mít platící zákazníci limit pro výběr 1 000 GBP měsíčně nebo 500 GBP denně.

revolut
Zdroj: https://finbold.com/revolut-users-can-withdraw-bitcoin/

Výběr BTC z platformy již úspěšně otestován

Ještě před tím, než byl omylem zveřejněn blogový příspěvek, společnost Revolut vydala interní oznámení svým zaměstnancům, ve kterém uvedla, že tato funkce byla již úspěšně otestována a použita. Ve sdělení zaměstnancům společnost píše:

„Již brzy bude oznámen obrovský milník pro Revolut. Naše veřejná beta verze pro výběr kryptoměn je nyní spuštěna pro všechny oprávněné uživatele (britské zákazníky s prémiovým členstvím METAL) 🚀 a náš první zákazník, který není naším zaměstnancem, již nyní úspěšně poslal bitcoin do své vlastní peněženky a tato transakce je zaznamenána na blockchainu“

Společnost tvrdí, že všechna aktiva jsou bezpečně uložěna v cold peněženkách v některých  z renomovaných kryptoměnových depozitářů a konstatovala, že jeden z jejich partnerů, který se zabývá zkoumáním blockchainu bude monitorovat všechny externí krypto adresy, aby zabránil nekalostem a jejich zneužívání (typicky praní peněz pomocí výběru).

Závěr

Revoluv v současné době nabízí svým uživatelům více než 20 různých virtuálních měn, které si mohou prostřednictvím aplikace Revolut nakoupit. Pokud se tato zpráva skutečně potvrdí, půjde o velmi důležitý krok správným směrem. Připomínám, že společnost byla často terčem oprávněné kritiky za držení privátních klíčů ke kryptoměnám svých zákazníků. Pamatujte si, že u krypta totiž platí: Not your keys, not your Bitcoins!

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
9 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře