Účet Vitalika Buterina napaden, z peněženek obětí vytáhnuto přes 691 tisíc dolarů

4.8
(5)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Vitalik Buterin, spoluzakladatel Etherea, byl údajně obětí útoku na svůj účet na platformě X (dříve Twitter). Následkem toho utrpěly oběti ztráty přesahující 691 tisíc dolarů. To vše kvůli škodlivému odkazu, který falešně propagoval zdarma NFT.

Napadený účet Vitalika Buterina

Nedávný útok na účet Vitalika Buterina na platformě X způsobil značné ztráty mnoha neopatrným uživatelům. Útočník, který se vydával za Vitalika Buterina, nalákal oběti na škodlivý odkaz s falešnou nabídkou exkluzivního NFT (nezaměnitelných tokenů) zdarma. Tento podvod tak přivedl oběti k finančním ztrátám v hodnotě více než 691 tisíc amerických dolarů.

Otec zakladatele druhé největší kryptoměny na světě, Dmitry Buterin, rychle informoval kryptoměnovou komunitu o napadení účtu svého syna. Odstranil falešný příspěvek, který tvrdil, že oslavuje nový vývoj v rámci Etherea s názvem Proto-Danksharding. V rámci tohoto příspěvku útočník nabídl odkaz, který vedl oběti k připojení svých kryptoměnových peněženek a následnému vyprázdnění.

Bok Khoo, přední vývojář Etherea, se podle všeho také nacházel mezi postiženými. Někdo napadl jeho sbírku populárního NFT CryptoPunk, když jeden z těchto NFT dosáhl tržní hodnoty kolem 76 837 amerických dolarů.

ZachXBT, analytik specializující se na blockchain, aktivně informoval komunitu o tomto incidentu. Upozornil, že někdo ukradl nejcennější NFT, CryptoPunk #3983, s hodnotou 153,62 ETH, což odpovídá přibližně 250 543 dolarům. Ačkoli někteří spekulovali o slabém zabezpečení Buterinova účtu, ZachXBT tuto spekulaci vyvrátil. Dle jeho slov totiž vysoká popularita jeho účtu na sebe láká mnoho hackerských skupin.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 25 753 USD dle KMC, cena ETH se pohybuje okolo 1 585 USD.

Závěr

Naše drahé čtenáře nabádáme jen k tomu, aby byli v oblasti kryptoměn obzvláště opatrní. Pokud máte jakýkoliv dotaz, neváhejte nám vždy napsat na sociální sítě nebo komunitě na našem oficiálním Discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde mimo jiné naleznete další zajímavý obsah. Celé vlákno si můžete přečíst pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Zdroje:

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img