Twitter spouští podporu Lightning Network

5
(7)

Zprávy a souhrny

Profilový obrázek
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Sociální síť Twitter spouští podporu pro bitcoinové mikroplatby. Podle dostupných informací zkoumá také implementaci NFT pro účely autentizace. Co dalšího bude jedna z největších sociálních sítí na světě nabízet?

Twitter a podpora Lightning Network

Sociální síť Twitter oznámila, že umožní svým uživatelům posílat nejdůležitější kryptoměnu světa na jakýkoli účet s bitcoinovou peněženkou. Produktová manažerka společnosti, Esther Crawford, ve svém oficiálním blogu na Twitteru uvedla:

„Chceme, aby každý na Twitteru měl přístup k možnostem, kterými bude možné platit. Digitální měny, které povzbuzují více lidí k účasti na ekonomice a pomáhají lidem navzájem si posílat peníze přes hranice a s co nejmenšími náklady.“

Podle blogu platby za bitcoiny budou probíhat v Lightning Network díky partnerství s technologickou společností Strike. Lightning Network je v současnosti experimentálním řešením pro okamžité transakce za téměř nulové náklady.

Nová funkce Tips sociální sítě Twitter by měla být přístupná velmi brzy. Platby Bitcoinem jsou prozatím k dispozici pouze pro uživatele iOS. Podle vyjádření Esther Crawford by v tomto týdnu měla přibýt také podpora pro zařízení Android.

 „Ať už chce dát svému oblíbenému účtu spropitné, protože zbožňujete jejich komentáře, poslat trochu lásky nově vznikajícím tvůrcům komedií za jejich veselé tweety, pomoci majiteli malé firmy v těžké době nebo podpořit cokoli, co chcete, Tips jsou zde, aby vám pomohly.“

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 43 871 USD dle KMC.

Závěr

Generální ředitel Twitteru v minulosti mnohokrát prozradil, že je otevřeným BTC maximalistou. Účastnil se i největší bitcoinové konference Bitcoin2021, kde odhalil plány Twitteru pro příští období. Podpora mikroplateb na jedné z největších sociálních sítích je dobrou zprávou pro adopci. Co si o implementaci Lightning Network a NFT myslíte vy?

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Přidejte se také na náš oficiální discord server ZDE.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 7

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: