Tržby Nvidie meziročně vzrostly o 206 %, akcie však klesají

5
(2)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Akcie společnosti Nvidia v týdnu klesly, i když společnost ohlásila pozitivní výsledky za třetí čtvrtletí, včetně ohromujícího meziročního nárůstu tržeb o 206 % na 18,12 miliardy dolarů.

Problém by mohl spočívat ve vysoké valuaci před zveřejněním čtvrtletních výsledků výrobce čipů. Podle špičkového analytika jsou akcie Nvidie nyní “odpojeny od reality”.

Většina odborníků na Wall Street však nejnovější výsledky Nvidie komentovala velmi vřele. Technologický analytik společnosti Wedbush Dan Ives uvedl, že silné výsledky firmy jsou důkazem toho, že umělá inteligence je nejdůležitějším tématem od vzniku internetu.

Podle něj je generální ředitel Jensen Huang “kmotrem umělé inteligence”. Další zkušený analytik, Gene Munster z Deepwater Asset Management, prohlásil ve video-přenosu, že “Jensen představil správný důvod, proč tato párty s umělou inteligencí může pokračovat”.

Nicméně David Trainer, CEO investičního výzkumného podniku New Constructs, má zcela odlišný názor. Napsal, že valuace Nvidie je “nastavena na dokonalost”, a to není dobré.

Podle něj je přehnaný optimismus ohledně růstu Nvidie podobný tomu, který hnal jiné akcie k výšinám, aby se několik měsíců po vypršení hypu vrátily na zem. Trainer varoval, že hodnota Nvidie je “skandální a daleko od udržitelného stavu”.

Cena je nyní příliš vysoká

Ačkoliv je poptávka po čipech Nvidie vysoká a výsledky za třetí čtvrtletí byly převážně pozitivní, valuace akcií zůstává “skandální a daleko od udržitelného stavu,” tvrdí Trainer. Investorům proto doporučuje vyhnout se akciím Nvidie, dokud jejich cena nepoklesne pod 150 dolarů za akcii.

Dodává, že investoři, kteří chtějí investovat do umělé inteligence, by měli zvážit společnosti, které mají prospěch také v oblasti AI, ale jejichž ceny ještě nevystřelily. Příkladem může být společnost Vishay Intertechnology Inc. (VSH) nebo Photronics (PLAB).

Pohled býků

Býci tvrdí, že nedávný ústup akcií Nvidie byl pravděpodobně způsoben sníženým výhledem tržeb v důsledku amerických vývozních omezení na čipy do Číny, Vietnamu a dalších zemí, nikoliv kvůli valuaci společnosti.

I když Nvidie zvýšila čtvrtletní tržby na 20 miliard dolarů, Gene Munster z Deepwater Asset Management vysvětlil, že na Wall Street kolují zvěsti, že by toto číslo mohlo být ještě vyšší.

Exportní omezení americké vlády na některé čipy Nvidie však zpomalí prodeje v postižených oblastech, což tvoří 20 % a 25 % vzrůstajících tržeb datových center Nvidie.

Nvidia očekává, že prodeje do těchto destinací výrazně klesnou ve čtvrtém čtvrtletí. Také však dodala, že věří, že ztracené prodeje budou více než kompenzovány silným růstem v jiných regionech v budoucnu.

Závěr

Po zaznamenání impozantního růstu tržeb ve třetím čtvrtletí projevilo vedení společnosti Nvidia na konferenci o výsledcích jasný optimismus. Generální ředitel Jensen Huang zdůraznil, že silný růst reflektuje rozsáhlý posun průmyslu od obecného účelu k využití grafických procesorů (GPU) pro zpracování úkolů mimo tradiční grafické operace a k aplikaci generativní umělé inteligence.

Podle něj jsou důležitými subjekty v této transformaci startupy s velkými jazykovými modely, spotřebitelské internetové společnosti a globální poskytovatelé cloudových služeb. Huang také naznačil, že nové vlny inovací a růstu jsou na vzestupu.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img