Tržby bitcoinových těžařů nejnižší od listopadu 2020

5
(2)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Nejnovější data společnosti Blockchain.com ukazují, že tržby bitcoinových těžařů jsou na hodnotách z listopadu 2020. Tržby tak od listopadu minulého roku, kdy bitcoin dosáhl cenového maxima, neustále klesají. Co dalšího prozrazují data Blockchain.com?

Tržby těžařů jsou nejnižší od listopadu 2020

Poslední data kryptoměnové platformy Blockchain.com ukazují, že výnosy těžby bitcoinů jsou nejnižší za poslední dva roky. Odměny těžařům klesly na 11,67 milionů amerických dolarů. Tržby klesají od listopadu minulého roku, kdy přední kryptoměna dosáhla svého historického maxima.

Pokles hash rate bitcoinu v posledním měsíci však umožnil těžařům kompenzovat ztráty. Těžaři bitcoinu se dostali na hodnoty z 2. listopadu 2020. V té době se cena bitcoinu pohybovala okolo 13 500 USD.

Za poslední tři měsíce hash rate bitcoinové sítě je svědkem stálého poklesu. Hash rate je 225,9 exahash za sekundu, což je pokles o 28,6 % z 316,7 EH/s k 31. říjnu 2022.

Aktuální situace má vliv také na další metriky. Podle dat společnosti Blockchain.com počet ziskových dnů pro bitcoin klesl na přibližně 83,40 %. Od roku 2015 je stále ziskové držet bitcoiny zhruba 3 738 dní, zatímco nerentabilní držet nejdůležitější kryptoměnu světa je 747 dní.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 16 164 USD dle KMC.

Závěr

Co si o tom myslíte vy? Podělte se s námi o svůj názor do komentářů nebo na sociální sítě. Na bitcoinové grafy kryptoměnové platformy Blockchain.com se můžete podívat pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Zdroje:

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img