Trh se připravuje na opravdovou bitcoinovou rally poháněnou ETF

4.8
(6)

Cena bitcoinu, největší světové kryptoměny podle tržní kapitalizace, začala v týdnu od 23. října výrazně stoupat. Stalo se tak poté, co se většinu léta pohybovala na úrovni 26 000 dolarů. Nedávno se dostala nad hranici 35 000 USD a dotkla se nejvyšší úrovně od května 2022.

Proč bitcoin zvyšuje své ocenění?

Někteří poukazují na náznaky, že americké regulační orgány možná brzy schválí řadu burzovně obchodovaných fondů, které drží skutečné bitcoiny – tzv. spotové Bitcoin ETF. Takové schválení (pokud bude uděleno) poskytne investorům další produkty pro přístup k bitcoinové expozici. Může také navíc přilákat účastníky trhu, kteří však dosud investovali do jiných tříd aktiv.

Schválení futures fondu ProShares Bitcoin Strategy ETF (BITO) se v říjnu 2021 zapsalo do historie jako jedno z nejsilnějších uvedení ETF v historii. Za pouhé dva dny nashromáždilo aktiva v hodnotě více než 1 miliardy USD a i nadále přitahuje zájem investorů.

Další populární teorie, proč by se cena bitcoinu mohla připravovat na další rally, je spojena s nadcházejícím halvingem bitcoinu. K dalšímu, v pořadí již čtvrtému halvingu, by mělo dojít v polovině dubna 2024. V minulosti se tato událost a s ní spojené snížení nabídky BTC shodovaly se silným nárůstem ceny.

Geopolitické a makroekonomické pozadí nadcházejícího halvingu je velmi odlišné od předchozích. Dostupnost regulovaných, solidních a likvidních futures a opcí na bitcoin od skupiny CME znamená, že investoři mají k dispozici důvěryhodné a otestované produkty. Díky těmto produktům se mohou zajistit proti riziku volatility ceny bitcoinu.

Využijte futures na bitcoin k pozicování svého portfolia

Investoři, kteří obchodují na trhu s futures, mají obvykle jeden ze dvou cílů: buď zajistit cenu aktiva uzamčením budoucí ceny, nebo spekulovat na směr vývoje ceny aktiva a snažit se profitovat z vzestupů a poklesů cen futures.

CME Group Bitcoin, Micro Bitcoin, futures a opce mohou investorům pomoci orientovat se v rizicích trhu s kryptoměnami. Mohou pomoct potenciálně profitovat z určitých tržních příležitostí.

Objem obchodovaných futures na Micro Bitcoin se zdvojnásobil z 59 000 kontraktů v září 2023 na 119 000 kontraktů obchodovaných v říjnu 2023. Zatímco u futures na Bitcoin došlo ve stejném období k 38% nárůstu denního objemu a to na 13 300 kontraktů.

Proč obchodovat s kryptoměnovými futures CME Group?

Kryptoměnové futures přinášejí investorům tři hlavní výhody:

  • 1. Kontrakt je vypořádán v hotovosti v USD. Mince není třeba opatrovat, čímž odpadá riziko nutnosti jejich bezpečného uložení. To znamená, že nemusíte vlastnit kryptoměnovou peněženku. Nemusíte se obávat hackerských útoků. Futures jednoduše sledují cenu bitcoinu nebo etheru a vypořádávají se v USD, takže obchodováním s futures na kryptoměny místo se samotnými coiny mohou investoři obejít několik provozních překážek.
  • 2. Jedná se o kontrakty regulované CFTC (Americká komise pre terminované obchody s komoditami). To znamená, že nabízejí několik ochranných opatření pro zákazníky. Vaše prostředky jsou například plně odděleny a každý obchod je centrálně zúčtován.
  • 3. Futures na bitcoin usnadňují investorům shortování. Není třeba si nic půjčovat, stačí jednoduše prodat a získat krátkou expozici. Bitcoinu a etheru není volatilita cizí. Zatímco někteří investoři ji mohou přijmout, jiní se mnohem raději naopak riziku vyhýbají. Prodej futures kontraktů by v jejich strategii mohl hrát důležitou roli.

Open interest o bitcoin stoupá

Zájem institucí o futures na bitcoin neustále stoupá. Open interest, který je měřítkem poptávky klientů, dosáhl 25. října historického maxima 20 380 kontraktů. To odpovídá 101 900 BTC, což představuje 3,5 miliardy dolarů ve fiktivní hodnotě.

Stejně tak počet velkých open interest držitelů (LOIH – subjekt, který drží alespoň 25 kontraktů) futures na bitcoin společnosti CME Group vzrostl 24. října na rekordních 122.

To je dalším důkazem toho, že institucionální investoři začínají důvěřovat bitcoinu a ředí svá portfolia v atmosféře bitcoinového optimismu.

Jaký je váš názor na toto téma? Podělte se s námi v komentářích a využijte možnosti ohodnotit tento článek.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Počet hlasujících 6

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img