Trh s BTC je přepálený, opravdový bull run přijde až v roce 2025

3.3
(11)

Bitcoinová komunita v čele s institucemi, bankami a experty na poli kryptoměn se domnívají, že v roce 2024 přijde bullrun. Může to být ale taky zcela jinak.

Na svém Youtube kanálu Erichu Erik vysvětluje čtyřletý cyklus z pohledu 28. listopadu. Toto datum uvádí jako zlomové pro střídání cyklů, který má 4 části – bear market, mezifáze, příprava na bull market a bull market.

Všichni víme, že věštění z křišťálové koule je při určování jakékoliv ceny kryptoměny téměř nemožné. Pokud se však zaměříme zrovna na teorii čtyřletého cyklu, ten zatím zůstává neporušen. Nelze tvrdit, že to takto stejně zůstane navždy, avšak doteď se nám osvědčil. Pokud tedy z něj můžeme něco vyčíst, většina trhu by se ve svých předpovědích cen pro rok 2024 mýlila. Můžeme taky uznat, že pokud se většina trhu rozhodne pro určitý krok, často se stane pravý opak.

Euforie okolo Bitcoin ETF a halvingu je nafouknutá bublina

Nelze zpochybnit, že potencionální schválení spotového Bitcoin ETF, by na trh s kryptoměnami vneslo značný kapitál. Některé banky či investiční správci odhadují, že by se v důsledku přílivu takového kapitálu mohla cena BTC navýšit až na trojnásobek. Což by v aktuálním scénáři znamenalo šestimístné ocenění.

Ve spojení s bitcoinovým halvingem, během kterého se nabídka BTC sníží na polovinu, by to znamenalo další přilévání benzínu do ohně, co se cenové rally týče.

Zní to jako výbušná kombinace faktorů. Pokud by neexistoval argument, proč by se cena BTC v roce 2024 neměla vyšplhat na šestimístné číslo, určitě by investor považoval tento vzestupný pohyby za zřejmý. Avšak tento argument, který tento vývoj vyvrací, existuje.

Čtyřletý cyklus: historie

Z historického hlediska lze z grafu čtyřletého cyklu vyčíst, že se takto bitcoin nikdy nechoval. Halving není spouštěč cenové rally bezprostředně po něm. Vždy to nějaký čas trvá a veškeré opravdové vzestupy ceny se děly až rok poté, co proběhl halving. Podívejme se na příklady z historie (čárkovaná svislá linie značí halving, svislé barevné nepřerušované linie značí 28. listopad).

Halving v roce 2016, bull run v roce 2017

Každý z uvedených barevných bloků reprezentuje délku jednoho roku a začíná a končí v den 28. listopadu. Na tomto grafu můžeme sledovat, že bull run (označený zeleným blokem) přišel až 4 měsíce po halvingu.

Halving v roce 2020, bull run v roce 2021

Na tomto grafu z posledního bull runu můžeme sledovat totožný vzorec. Po halvingu bitcoinu trvalo více než půl roku, aby se dostal do výrazných vzestupných pohybů.

Čtyřletý cyklus: nyní

Podle tohoto grafu se nyní nacházíme na počátku modré fáze, která je označovaná jako příprava na bull market. V dubnu roku 2024 nás čeká halving, který částečně trh očistí od netrpělivých investorů, jelikož budou čekat velkou cenovou rally. Je ale velmi pravděpodobné, že se tak nestane.

Čtyřletý cyklus nám říká, že opravdový bull market začne až 28. listopadu roku 2024 a bude končit 28. listopadu roku 2025.

Je tedy možné, že by schválení Bitcoin ETF spolu s halvingem tento rok čtyřletý cyklus prolomili? Možné to je, není to však až tak pravděpodobné, jak atmosféra na trhu naznačuje. Velká část investorů je totiž o šestimístném ocenění BTC do konce roku 2024 přesvědčená. V rámci čtyřletého cyklu by to ale znamenalo prolomení modrého pásma, které je ohraničeno přibližně 80 000 USD.

Je velmi možné, že se v důsledku přílivu obrovského kapitálu cena povznese až k těmto hranicím. Ale nevím, jestli se dá o těchto pohybech mluvit jako o byčích. Když hlavní cenový pohyb teprve přijde.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.3 / 5. Počet hlasujících 11

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
5 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Igi

Ty Vaše články taky mluví po každé jinak. 🤦‍♂️

Rodrigo
Hodnocení článku :
     

Krypto magazin je jediny magazin, kdy dokazi v jeden den napsat dva nebo nekdy i tri vylucujici se, protichudne clanky. Je dobre vedet, a timto se to jen potvrzuje, ze co bude, nebo by byt mohlo, nikdo netusi a spise se pak vypichuji varianty clanku, ktere se zpetne vyhodnoti jako pravdive. Strasne. Myslim, ze kazdy vas clanek by mel v nadpisu obsahovat slova CISTA SPEKULACE

Kulda

Souhlas…akorát, že halving byl v roce 2016 a poté 2020…

Roman
Hodnocení článku :
     

Jako jedna z teorií pěkný. Ale spoléhat na data z minulosti není nejlepší nápad. Ani u BTC, ani u akcií. Vždycky to může letět nahoru, i začít padat strmě dolů.
Můj osobní názor je, že to v následujícím roce půjde vzhůru. Je to takový abstraktní pocit vzhledem k současným informacím, zkušenostem z minulosti a vůbec díky technologii jako takové.
Taky ale připouštím možnost, že BTC může jít na 30k, v případě nějakého průšvihu i na 25k, 20k.
Ale věšteckou kouli nemám, myslím, že nic jako časování trhu neexistuje, takže už nakoupeno nějaký čas mám.
Prostě a jednoduše… na minulost bych se tolik nespoléhal. Zvlášť u crypta, které dost často dokáže překvapit.

spot_img