Trading volume XRP na jihokorejských burzách stoupá na miliardy dolarů

5
(2)

Nedávná jihokorejská mánie obchodování s kryptoměnami se opět vrátila a je poháněna prudkým nárůstem XRP tokenu. Trading volume XRP se na UpBit, Bithumb a Korbit, třech největších korejských burzách podle výše objemu, vyšplhal za poslední týden na miliardy dolarů vzhledem k 26% růstu daného tokenu.

XRP jako korejská anomálie

Jak ukazují údaje CoinGecko a CoinMarketCap, za posledních 24 hodin tvořilo obchodování s XRP 37 % veškerého objemu na burze Bithumb, 18 % objemu na burze UpBit a ohromujících 50 % veškerého objemu na burze Korbit (tyto objemy byly proti americkému dolaru na UpBit a proti korejskému wonu na Bithumb a Korbit).

Nárůst objemu XRP je extrémně velkou anomálii, jelikož většinu obchodní aktivity na těchto burzách zastupují bitcoin (BTC) a ether (ETH).

UpBit vedla v XRP trading volume, když za posledních 24 hodin zobchodovala tokeny v hodnotě více než 790 milionů dolarů. Kryptoburza Binance naproti tomu, podle dat z platformy CoinGecko, zobchodovala relativně menší objem 720 milionů dolarů.

V kryptokruzích jsou jihokorejští obchodníci nechvalně proslulí tím, že na tokeny vyvíjejí euforický nátlak. Takzvaná Kimchi Premium má svůj původ právě v tomto regionu – ceny bitcoinu na místních burzách se zde mohou obchodovat s prémií až 30 % ve srovnání s mezinárodními protějšky, což je dáno tamní neobvyklou poptávkou.

Část tohoto objemu lze přičíst wash tradingu, což je manipulativní technika, při níž obchodníci neustále nakupují a prodávají stejné aktivum, aby zvýšili objemy a vytvořili tak falešný dojem tržní aktivity.

Závěr – komodita nebo ne?

Zájem o XRP přichází uprostřed spekulací, že by tento token mohl být americkou Komisí pro obchodování s komoditními futures (U.S. Commodity Futures Trading Commission, CFTC) klasifikován jako komodita poté, co CFTC klasifikovala bitcoin a ether jako komodity v soudním procesu proti Binance.

Právě to může poškodit případ americké Komise pro cenné papíry (SEC) proti společnosti Ripple, v němž regulační orgán tvrdí, že XRP tokeny jsou cennými papíry. Klasifikace “jako komodity” by teoreticky mohla znamenat, že Ripple spor vyhraje – což někteří obchodníci považují za jasný “bull” signál pro XRP.

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img