Trading jako životní styl – Jak je to doopravdy? + deník tradera!

5
(5)
Redakce Kryptomagazin
Redakce Kryptomagazinhttps://kryptomagazin.cz/
Redakce kryptomagazín je tým autorů z našeho portálu kryptomagazin.cz Tento tým publikuje především návody a vzdělávací články.

Autorem článku je Vít Horák, jehož deník tradera najdete na našem YouTube

Když se mě někdo zeptá, čím se živím a já odpovím, že obchoduji na burze, tak si to většina lidí přeloží jako podvod. Protože přeci bez práce nejsou koláče, a když nesedím každý den 8 hodin v kanceláři nebo nemakám někde v továrně. Jediná možnost je nějaká černota.

Trading jako životní styl

Dnes už opravdu nesedím u počítače deset hodin, našel jsem si strategii, která mi vyhovuje a díky tomu mohu obchodovat dvě hodiny denně. Takže ano, aktuálně se to muže zdát jako práce snů. Ale je důležité říct, že obchodovat celý den je spíše na škodu. Obchodní styl, kterému se věnuji se jmenuje “scalping”. To je velmi rychle obchodování, kdy vstupují do trhu s velkou pozicí a jdu si pro malý tržní pohyb. Dnes se tomuto stylu věnuje už málo obchodníků, protože zde dominují počítače.

Pokud jim chci konkurovat musím sledovat několik monitorů a velké množství vizualizací, abych viděl, co se na trhu aktuálně děje. Je tedy velmi lehké udělat chybu. A jedna taková chyba vás muže stát zisk, na kterém jste pracovali poslední hodinu. Navíc každý z nás má ego, které nechce prohrávat. Jakmile tedy dosáhnu předem stanoveného denního profitu, tak končím. Měl jsem zkušenost, kdy jsem dosáhl profitu za 30 minut, ale zdálo se mi, že jsem pracoval málo. Tak jsem otevřel další obchod, přišla ztráta. To mě rozhodilo, přišla další ztráta. A najednou byl denní profit pryč, naopak jsem byl ve ztrátě. Musel jsem se znovu zkoncentrovat a byl jsem rád, když jsem ten den skončil alespoň na nule.

Je potřeba tomu dát plnou pozornost. A to opravdu nejde dělat celý den. Dříve jsem obchodoval strategie, kde jsem vstoupil do trhu jednou nebo dvakrát za den. Ale musel jsem si to vysedět, abych vstup nezmeškal. V tu dobu už jsem se sice obchodováním živil, ale musel jsem u toho každý den sedět minimálně 8 hodin. A proto jsem pořad hledal strategii, u které bych tolik času trávit nemusel. Bylo sice fajn, že jsem byl svým vlastním pánem a mohl jsem pracovat “odkudkoliv”. Ale chtěl jsem mít i čas na svůj život, a nejen sedět u grafů.

Deník tradera

Pojďme se teď vrátit k tomu, že jsem mohl pracovat kdekoliv. Stejně jako všichni ostatní jsem na sociálních sítích viděl obchodníky s notebookem na lehátku u bazénu a říkal jsem si, že to je přesně to, co chci. Když už u toho musím sedět, tak aspoň někde, kde je pěkně a teplo. A tak jsem minulý rok v listopadu vyrazil na Kostariku. Jak už jsem psal, mě nestačí notebook, takže jsem sebou v kufru táhnul dva monitory s úhlopříčkou 27 palců a samozřejmě jeden z nich to po cestě odnesl a polovina obrazovky mi blikala zeleně.

Ale tak lepší jak drátem, venku za oknem palmy, opice skáčou po střeše, oceán za barákem, tak blikající půlka monitoru není zase taková oběť. První týden byl skvělý, všechno běželo. Mohl jsem obchodovat americkou seanci ráno, protože jsem byl v jejich časovém pásmu a nemusel jsem čekat do odpoledne jako u nás. No prostě ideální stav, na víkend jsme vyrazili na výlet a když jsme se vrátili, nastal výpadek internetu a od té doby to šlo s připojením z kopce. Zkoušeli jsme různé zesilovače, kupovali routery, sim karty s daty, ale vizualizace, které jsem potřeboval, už se nerozjely. Plánovali jsme na Kostarice zůstat tři měsíce, ale po 6 týdnech dosti drahé dovolené, kdy jsem nevydělal ani korunu, bylo na čase změnit plány a vyrazit do Mexika, kde bylo podstatně levněji a internet tam doslova lítal. 

Navíc jako trader se pořád učíte a testujete nové úpravy strategie, je to neustálý proces. Kdy trading sám o sobě je jenom jedna z části celkového procesu. Předtím než jsem si vůbec mohl dovolit začít obchodovat minutové grafy, musel jsem projít dlouhou cestou různých slepých uliček. Narvat do hlavy hromadu znalostí, z nichž jsem už většinu zapomněl. Ale v mozku se mi z těch všech ingrediencí uvařila polévka, díky které to všechno zapadlo do sebe a funguje to. V žádném případě o sobě nemohu říct, že bych byl profesionální obchodník nebo že by moje cesta už skončila.

Jsem vděčný za to, že jsem našel styl, který mi vyhovuje. Poslední rok jsem ho studoval, testoval, obchodoval s menším obchodním účtem a teď je na čase začít sbírat plody své práce. A to byl důvod, proč jsme se rozhodl točit deník tradera. Chci ukázat, jak trading doopravdy vypadá. Jde o trpělivost, konzistenci, dodržování strategie a pravidel. Není to kasino, kdy otevřete mega pozici a jdete do toho 50 na 50. A když to vyjde, tak to dáte na YouTube a za chvíli už mate skupinu, členství a můžete radit ostatním. Protože z toho je taky dobrý příjem.

Já to dělám to s vědomím, že to nebude sledovat masa lidí, protože to je nepřibarvená realita, kdy ukazuji jak výhry, tak prohry. Mým cílem je inspirovat lidi, aby viděli, že je to možné. I bez vlastního kapitálu můžete vydělávat pěkné peníze. Ale stejně jako v každém jiném podnikání, je potřeba na začátku investovat čas. Kdo nemá peníze, musí investovat více času, jako třeba já, když jsem začínal a hledat informace zdarma. Ten, kdo si muže dovolit na začátku do sebe investovat, zkrátí čas učení, protože si najde mentora, který mu ukáže správnou cestu. Ale v obou případech to bude chtít odhodlání a vytrvalost a trh vám nikdy nedá nic zadarmo.

Nedávno vyšel třetí díl projektu deník tradera, kde je záznam z mého obchodního týdne. První dva díly byli úvodní, ale zde už jsme se dostali do akce. Pokud vás trading baví a chcete se v něm posouvat, tak tady mate jedinečnou šanci, sledovat, jak obchoduji a komentují své myšlenky, což vás muže ohromně posunout. 

Dnes se však můžete těšit na nový 4. díl na našem YouTube v 19:00

Navíc od nového roku budu plnit výzvu, kdy se budu snažit získat obchodní účet o velikosti 100.000 USD a vy to všechno můžete sledovat z první ruky. 

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Jan

Moc drzim palce 🙂

spot_img