Top hráč Blizzardu byl vyloučen z turnaje za výrok „Svoboda Hong Kongu“

0
(0)

Zprávy a souhrny

Profilový obrázek
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Hearthstone je hra od společnosti Blizzard. Top esportový hráč této hry, Chung Ng Wai, byl s okamžitou platností vyřazen z nejvyššího turnaje, zbaven nároku na výhru a navíc zabanován na období 12 měsíců za nevhodné vyjadřování. Jak to souvisí s kryptoměnami a blockchainem? Čtěte dále. 

Tvrdá pravidla

Během živého vysílání z turnaje prohlásil Chung Wai „Osvoboďte Hongkong, revoluce pro naši dobu.“

Chung Ng Wai, známý pod herním nickem Blitzchung, byl okamžitě ze hry vyhozen, z turnaje vykázán a bylo mu zakázáno se účastnit esportových turnajů Hearthstone na 12 měsíců. Byl také odstraněn z tabulky Grandmaster a byl mu odebrán i nárok na finanční výhru z turnaje.

Blizzard to komentoval:

„PŘESTOŽE STOJÍME ZA PRÁVEM VYJÁDŘIT INDIVIDUÁLNÍ MYŠLENKY A NÁZORY, HRÁČI A DALŠÍ ÚČASTNÍCI, ROZHODNUTÍ ÚČASTNIT SE NAŠICH ESPORTOVÝCH SOUTĚŽÍ, SE MUSÍ ŘÍDIT OFICIÁLNÍMI PRAVIDLY TURNAJE.“

Po této události se pozornost herního světa obrátila na decentralizovanou karetní hru Gods Unchained.

Blockchainová karetní hra

Provozovatelé Gods Unchained reagovali okamžitě na svém Twitteru: „Blizzard právě zabanoval Blitzchunga a zabavil mu výhry z turnaje Hearthstone, protože se stará více o peníze než o svobodu. Nahradíme mu všechny jeho ztracené výhry a navíc zaplatíme i vstupenku na náš turnaj o ceny ve výši 500 000 USD. Žádný hráč by neměl být trestán za své přesvědčení.“

Gods Unchained byla vytvořena za účelem decentralizace s otevřenou ekonomikou a trhem. Gods Unchained je tahová karetní hra, která se velmi podobá Hearthstonu. Každá karta v této hře má však na veřejném blockchainu Etherea jedinečný identifikátor.

Blizzard tímto přístupem dokázal, že centralizovaná herní společnost bude cenzurovat a využívat své hráče, pokud to je v jejich finančním a / nebo politickém zájmu. Tato situace je jasný příklad toho, že centralizace moci nemusí být vždy ku prospěchu. S eskalací světové geopolitické situace nejde nespíš o poslední takový případ. Využití blockchainu k decentralizaci se nabízí jako možná alternativa.

Závěr

Blockchain technologie a její decentralizace proniká do všech segmentů na světě. Herní průmysl se jeví jako jedno z  nejvhodnějších odvětví pro reálné využití kryptoměn a blockchainu. Je decentralizace a blockchain budoucnost herního průmyslu?

Co číst dále

[Zprávy] • BTC vystřelil k 8 600 USD • Zuckerberg půjde opět před kongres USA • a další novinky

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: