[Osobnost] Tony Hsieh, ředitel Zapposu (1/2)

0
(0)
Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Lidé jsou úžasní. Skutečně! Na světě je spousta lidí a přinejmenším velká část z nás jsou opravdu zajímavé osobnosti. Často se stává, že se z úžasného člověka stane vzor. To je ta chvíle, kdy někdo začne dělat něco, co inspiruje ostatní. Právě takovou osobou je i Tony Hsieh, generální ředitel online společnosti Zappos, která se věnuje prodeji bot.

[Slovo autora: Toto je jeden z prvních článků, které jsem na Kryptomagazínu napsal, na začátku roku 2018. Nyní se k němu společně můžeme vrátit. Věřím, že myšlenky a pozitivní motivace, která z příběhu Tony Hsieha vyzařuje, nám má stále co nabídnout. -Kytka]

Možná se ptáte, co je na prodeji bot tak úžasného. Ono totiž nejde jen o boty. Ani Tomáš Baťa, o kterém si možná povíme v některém z následujících článků, se nestal vzorem jen kvůli botám. Oba mají společného ještě něco. Začali dělat věci po svém a nezastavili se, dokud neuspěli na celé čáře.

Učit se od úžasných osobností je jedna z nejužitečnějších činností, jakým se lze věnovat. Pojďme se tedy společně podívat na to, čím Tony Hsieh obohatil svět a co se od něj všichni můžeme naučit.

Našim cílem je žít a doručit “WOW”!

Cílem Zapposu je udělat lidi šťastné. Jde o to, abyste si po prvním setkání se Zapposem řekli “vau”. Zatím ještě pořád někteří lidé věří, že aby uspěli, tak musí jít tvrdě za svým. Nemít soucit a s každou konkurencí tvrdě vytřít podlahu. Pokud jste měli tu smůlu a setkali se s někým takovým, tak asi víte, jak snadné je v tu chvíli uvěřit, že je nutné chovat se příště stejně bezcitně. Tony Hsieh tomu však neuvěřil, ba právě naopak. On sám se při jakékoli činnosti cítí dobře jedině tehdy, pokud jsou všichni kolem něj šťastní a když je mezi přáteli. Tohoto upřímného cíle se nikdy nevzdal, stejně jako se nevzdal touhy být bohatý. A světe div se, uspěl.

Tonyho štěstí spočívá v tom, že vydělal spoustu peněz prací, která ho baví a díky které má kolem sebe usměvavé přátele, šťastné zaměstnance, zákazníky i dodavatele.

K tématu si můžete také přečíst článek Bohatství se neukrývá je v kryptoměnách 

Jaké bylo dětství Tonyho Hsieha

Tony Hsieh se narodil 12. prosince 1973 ve státě Ilinois na středozápadě USA. Oba jeho rodiče emigrovali z Tchaj-wanu, aby mohli studovat na místní univerzitě. Tam se seznámili a po čase se jim narodili tři synové. Nejstaršímu dali jméno Tony. Když bylo Tonymu 5 let, přestěhovali se do Kalifornie.

Jeho rodiče, zvlášť máma, doufali, že Tony jednou vystuduje, získá doktorát a naplní tak jejich představu o úspěchu. Toto přání jim splnil, když v roce 1995 úspěšně dokončil studium na Harvardu, kde studoval počítačové vědy. Jeho samotného však mnohem více zajímalo podnikání.

Jak sám říká:

“Měl jsem sen o vydělávání peněz.”

Tento sen v rubrice o bohatství, osobním rozvoji a zajímavých osobnostech  určitě nevidíme poprvé ani naposledy. Prvotní přání vydělat hodně peněz totiž pojí celou řadu úspěšných osobností na celém světě. Pro Tonyho Hsieha to znamenalo, že si bude moct dělat co bude chtít, zařídí si život po svém a v podnikání uplatní svoji kreativitu.

Že chce vydělávat peníze si uvědomil již velmi brzy. Na základní škole zkoušel prodávat různé haraburdí, choval žížaly, prodával limonádu, rozvážel noviny, psal vlastní noviny jménem Krocan, nabízel vánoční přání (v srpnu), později prodával pizzu a dělal spoustu dalších více či méně úspěšných a občas i trochu srandovních věcí. Narozdíl od většiny lidí však ve svém úsilí vytrval.

O tom, jak se mu dařilo dále, se dočtete ve druhém díle.

Zdroj:
HSIEH, Tony. Štěstí doručeno. 1. Praha: PeopleComm, 2011. ISBN 978-80-904890-2-8)

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img