Tim Draper předpovídá bitcoin za 250 000 dolarů. Halving a Bitcoin ETF budou hnacím motorem poptávky

5
(3)
Šimon Černík
Šimon Černík
Velký fanoušek Bitcoinu, filmový nadšenec, student vysoké školy v Brně, tvůrce audiovizuálního obsahu.

Investor Tim Draper věří, že Bitcoin zůstává důležitým zajištěním proti znehodnocování fiat měn.

Známý investor do rizikových aktiv Tim Draper tvrdí, že se cena bitcoinu v roce 2024 ztrojnásobí. A to díky přílivu kapitálu do spotových Bitcoin ETF a blížícímu se halvingu.

Během Paris Blockchain Week Draper zopakoval své přesvědčení, že cena bitcoinu v roce 2024 s ohledem na několik faktorů drasticky vzroste.

„Kdybych měl předpovídat, možná bychom se do konce roku mohli dočkat 250 000 dolarů, myslím, že to vypadá docela dobře, řekl Draper. O předpovědi letošní ceny mluvil v souvislosti se svou předchozí cenovou předpovědí na rok 2022.

Schválení spotových Bitcoin ETF ve Spojených státech bylo rozhodujícím faktorem obnovení zájmu a přílivu kapitálu do celého ekosystému bitcoinu.

Draper se domnívá, že tyto investiční produkty otevřely novou cestu pro investory, kteří se o Bitcoin zajímají pouze okrajově. Investory by mohla odradit představa samosprávy BTC ve vlastní úschově.

Dále Draper tvrdil, že Bitcoin slouží jako zajištění proti znehodnocování fiat měn:

Myslím, že ETF lidem dává příležitost koupit si nějaký bitcoin a držet ho, aby se o sebe mohli postarat, až dojde k runu na dolar nebo euro.

– Tim Draper, zdroj: cointelegraph.com

Podle Drapera budou fiat měny stále ztrácet na své kupní síle

Zdůraznil také, že investoři, kteří chtějí, aby jejich správci fondů pokračovali ve správě jejich portfolií, mají zájem, aby taktéž spravovali jejich Bitcoin ETF. Přístup k Bitcoin ETF umožňuje investorům pokračovat ve spolupráci s Fidelity nebo JPMorgan a mít tuto novou třídu aktiv spravovanou jako součást svých širších investic.

Zdroj: x.com

Draper také uvedl, že konečná nabídka bitcoinu a jeho rostoucí přijetí jakožto možnost platby za zboží nebo služby zvýší jeho přitažlivost pro masy. Zároveň se fiat měny potýkají s inflací a poklesem kupní síly.

„Opravdu nepotřebuji držet žádnou fiat měnu, která v průběhu času snižuje svou hodnotu kvůli politickým rozmarům nebo vládním výdajům. A nebo politikům, kteří se prostě rozhodnou, že budou utrácet více peněz a nafouknou vaše peníze,” řekl Draper.

Tim Draper také dodal, že Bitcoin zůstává místem velkého zabezpečení proti inflaci.

Myslím, že se situace začíná obracet. Lidé se cítí pohodlněji se svými bitcoiny než se svými dolary.

– Tim Draper, zdroj: cointelegraph.com

Výrazný dopad na dynamiku trhu bude mít také již čtvrtý halving. Jak vysvětluje Draper, tato událost, která proběhne 20. dubna, by investoři neměli podceňovat:

„Pokud jste investorem na akciovém trhu, říká se, abyste nesázeli proti Fedu [Federálnímu rezervnímu systému USA]. Jste-li kupcem bitcoinů, nesázejte proti halvingu. Všechno se tím změní. Nabídka se zmenší, poptávka se zvýší a cena vzroste. To je přirozená ekonomie, nabídka a poptávka,” řekl Draper.

Draper také zopakoval své přesvědčení, že mít jednocifernou procentuální expozici vůči bitcoinu se stává atraktivnějším prostředkem zajištění proti rostoucím obavám ze selhání bank a devalvace státních měn.

Investujte do bitcoinových ETF na platformě XTB

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img