Thajská SEC zpřísní pravidla pro kryptoměny, zaměří se na ochranu investorů

0
(0)

Zprávy a souhrny

Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Thajsko se připojuje k rostoucímu seznamu zemí, které se snaží revidovat svou kryptoregulaci v důsledku kolapsu FTX. A stejně jako většina těchto zemí má v úmyslu zpřísnit směrnice pro krypto odvětví a zaměřit se na ochranu investorů. 

Podle zprávy Bangkok Post zveřejněné 13. prosince připravuje Thajská komise pro cenné papíry a burzy (SEC) přísnější regulace digitálních aktiv, „aby odrážely globální trh“. Aby ospravedlnili takové rozhodnutí, zástupci SEC údajně kývli na selhání FTX, Three Arrows Capital, TerraUSD, Celsius Network a místní burzy Zipmex.

Regulátoři také vyjádřili své znepokojení nad nedávnými trendy v krypto reklamě, zejména  používání „finfluencerů“, což by mohlo diváky uvést v omyl, pokud jde o investiční rizika. Domnívají se, že průmysl digitálních aktiv je „zranitelný“ a potřebuje dohled.

SEC zdůraznila zaměření se na ochranu investorů, kontrolu nad reklamou v oblasti kryptoměn, prevenci střetů zájmů a kybernetickou bezpečnost. Dále zřídila pracovní výbor ve spojení s úředníky i soukromými zúčastněnými stranami, aby posoudil a připravil příslušné změny stávajících předpisů.

Regulace kryptoreklam

Zajímavé je, že to není poprvé, co thajská SEC jedná podle kryptografických reklamních standardů. Již v září zavázala účastníky trhu k tomu, aby spotřebitelům poskytli jasná investiční varování.

Ve stejný měsíc SEC zahájila veřejné slyšení o své iniciativě, aby zakázala kryptoplatformám poskytovat nebo podporovat služby ukládání digitálních aktiv, aby chránila obchodníky a širokou veřejnost.

Závěr

V Thajsku zasáhla vlna bankrotů jednu z největších místních platforem Zipmex. V červenci společnost pozastavila výběry s odkazem na „kombinaci okolností mimo její kontrolu“. SEC obvinila společnost Zipmex a jejího spoluzakladatele Akalalpa Yimwilaie z nedodržování místních zákonů a předala věc policii. A právě proto je podle SEC přísnější regulace na místě.

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře