Těžební akcie bitcoinu klesají, protože těžaři čelí sníženým příjmům po halvingu

5
(1)
Šimon Černík
Šimon Černík
Velký fanoušek Bitcoinu, filmový nadšenec, student vysoké školy v Brně, tvůrce audiovizuálního obsahu.

Těžařské společnosti, které se zabývají těžbou bitcoinů, zažívají výrazný pokles cen svých akcií. Hrozí jim totiž snížení příjmů v důsledku nadcházející aktualizace kódu Bitcoinu.

Společnosti jako Marathon Digital Holdings Inc, Riot Blockchain Inc a CleanSpark Inc zaznamenaly pokles cen svých akcií již tři dny po sobě.

Také burzovně obchodovaný fond Valkyrie Bitcoin Miners utrpěl tento měsíc pokles o přibližně 28 %.

Geopolitické napětí vyvíjí tlak na akcie těžebních společností

Klesající trend u akcií těžařů bitcoinu je umocněn shortováním akcií těžařů kryptoměn. Může za to i nedávné vyostření geopolitického napětí.

Odvetný útok Íránu proti Izraeli o víkendu vyvolal u investorů přechod k rizikovému režimu.

Navzdory těmto problémům však generální ředitelé těchto těžebních společností zůstávají ohledně budoucnosti optimističtí. Vyzdvihují nízkonákladový provoz, efektivnější techniku a rostoucí poptávku po kryptoměnách jako faktory, které mohou kompenzovat očekávané ztráty příjmů v důsledku nadcházejícího halvingu.

Jason Les, generální ředitel společnosti Riot Blockchain, vyjádřil svou důvěru v dlouhodobé vyhlídky bitcoinu.

Riot je tu dlouhodobě… Naše dlouhodobá investiční teze ohledně Bitcoinu je silná a myslím, že zde máme nastavení pro velmi pozitivní pohyb Bitcoinu v příštích několika měsících.

– Jason Les, zdroj: bloomberg.com

Těžba bitcoinů je energeticky náročný proces, který zahrnuje použití specializovaných počítačů k ověřování transakcí v blockchainu a získávání odměn ve formě bitcoinů. Většina příjmů z těžby pochází z těchto odměn, které se každé čtyři roky snižují na polovinu v rámci události zvané halving.

Nadcházející halving, již čtvrtý od roku 2012, sníží denní produkci odměn z 900 BTC na 450.

Zvýšená poptávka by mohla zmírnit negativní dopad halvingu

Těžaři doufají, že zvýšená poptávka ze strany nově schválených spotových Bitcoin ETF pomůže zmírnit negativní dopad halvingu. A to především tím, že zvýší cenu bitcoinu.

Od ledna, kdy byly ETF spuštěny, zaznamenalo toto digitální aktivum značný růst. ETF dokázala získat miliardy dolarů od širšího okruhu investorů mimo kryptoměnovou komunitu.

Myslím, že je velmi těžké předpovídat cenu bitcoinu v jakémkoli krátkodobém časovém rámci. Myslím si však, že v průběhu let jste mohli vidět stabilní průběh adopce… Můžeme zůstat velmi, velmi optimističtí ohledně budoucí adopce.

– Tyler Page, generální ředitel společnosti Cipher Mining. Zdroj: cryptonews.com

Generální ředitel společnosti Crypto.com, Kris Marszalek připustil možnost prodejního tlaku v nejbližší době kvůli fenoménu obchodování buy-the-rumor, sell-the-news.

Zdůraznil však, že půlení bude mít na trh v dlouhodobém horizontu výrazně pozitivní dopad. „V delším období bude mít půlení podstatný význam a je pro trh pozitivním vývojem,” poznamenal.

Minulý týden generální ředitel společnosti Marathon Fred Thiel uvedl, že očekávaná událost halvingu bitcoinu již může být na trhu částečně cenově zohledněna.

Zaregistrujte se na Binance skrze tento odkaz a získejte 10% slevu na obchodní poplatky

Zdroje:

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img