Těžba bitcoinů vdechuje nový život texaskému městečku

4.6
(9)

Zprávy a souhrny

Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Kryptoměnová těžba se v posledních týdnech koncentruje hlavně ve Spojených státech amerických. Dva giganti, zabývající se těžbou bitcoinů, vdechují nový život malému texaskému městečku. Texas se stává pro těžaře zajímavým útočištěm.

Těžba bitcoinů v USA

Přední těžaři kryptoměn si se vydali za levnou elektřinou do Texasu. Těžařský giganti si zřídili farmu v bývalé továrně na tavení hliníku v malém texaském městě Rockdale. Městu s více než 5 000 obyvateli tak vdechují nový život.

V bývalém zařízení na tavení hliníku nalezla útočiště jedna z největších těžebních firem Spojených států, Bitdeer. Ta se oddělila od čínského giganta Bitmain či Riot Blockchain. Navzdory tomu, že Rockdale tvoří malé venkovské městečko, vykazuje všechny výhody, které těžaři hledají.

Politici otevření ke kryptoměnovému průmyslu, velké pozemky, na kterých se nachází opuštěná průmyslová infrastruktura k přepracování a levná elektřina, která pochází nejen z obnovitelných zdrojů energie.

Starosta města Rockdale, John King, popsal vztah mezi místním provozovatelem elektrické sítě, texaskou radou a kryptoměnovými těžaři jako vzájemně prospěšný.

„Těžaři jsou odhodláni nakupovat určité množství energie, a co dělají je, že ji prodávají zpět za tržní hodnotu a vydělávají. Mají smlouvu na dva centy nebo tři centy. A mohou to prodat za 9 dolarů za kilowatthodinu. Těžaři pravidelně spotřebovávají elektřinu, která by jinak přišla vniveč, a mohou také okamžitě ukončit provoz, pokud bude potřeba energie jinde.“

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 62 242 USD dle KMC.

Závěr

Exodus kryptoměnových těžařů z Číny více decentralizoval bitcoinovou těžbu. Největší hash rate bitcoinu mají nyní Spojené státy americké. Těžba se také stala více ekologickou. Oficiální stránky společnosti Bitdeer si můžete prohlédnout pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Neváhejte se přidat také na náš oficiální discord server ZDE.

Zdroje:

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.6 / 5. Počet hlasujících 9

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: