Těšte se na červenec, protože historicky byl pro Bitcoin pozitivní: Historie předpovídá téměř 10% růst

5
(5)

Červen je pro Bitcoin (BTC) ve většině případů historicky měsícem ztrátovým. A vypadá to, že ani letos tomu nebude jinak. Naopak červenec je historicky vítězný měsíc s převážně kladnými výnosy.

Společnost CoinGlass zveřejnila měsíční výnosy Bitcoinu za posledních 12 let (od roku 2013). Měsíc červen většinou příliš pozitivně nekončil a vypadá to, že ani letos se situace moc nezlepší.

Měsíční výkonnost Bitcoinu v průběhu let

V době psaní tohoto článku registruje BTC měsíční ztrátu ve výši cca 5 % a to pouhý týden před jeho koncem. V průměru přinesl červen obchodníkům s bitcoiny 0,19% ztráty. Hodnota mediánu tohoto měsíce se pak nachází na 0,5% negativní výkonnosti od roku 2013.

Rok 2024 má za sebou čtyři pozitivní a jeden ztrátový měsíc, kdy i červen zatím vypadá negativně.

Historie předpovídá Bitcoinu v červenci téměř 10% růst

Červenec má od roku 2013 vítězný poměr 7:11, přičemž nejvíce kladných výnosů si BTC připsal v roce 2020. Tento měsíc také znamenal začátek býčího trhu minulého cyklu s 24% zisky v období od 1. do 31. července 2020.

V průběhu let si červenec v průměru připisoval zisky ve výši 7,98 % a v mediánu 9,6 %. Pokud se tento vzorec bude opakovat, mohl by Bitcoin za 31 dní vzrůst o téměř 10 %. Někteří dokonce mluví o 25% růstu.

Významný kryptoměnový analytik Credible Crypto předpovídá, že v nadcházejících 30 dnech čeká BTC impuls, který zažehne jeho cestu na 100 000 USD. Jiní analytici pak netrpělivě čekají na proražení 4měsíčního rezistenčního pásma na úrovni 72 000 USD a vyhlížejí úroveň 83 000 USD.

V zásadě by BTC mohl v červenci dosáhnout kteréhokoli z těchto cílů a upevnit tak pozici července jako historicky vítězného měsíce.

Analýza ceny bitcoinu

Aktuálně se Bitcoin (v době psaní článku) obchoduje na úrovni 63 260 USD. Nachází se na supportu range a zároveň se snaží získat zpět dynamiku. Od počátku roku si pak již připsal 52,25% zisk.

Pokud se BTC bude na této úrovni obchodovat i do konce měsíce, mohla by rally o 10 až 25 % vyhnat Bitcoin na 70 000 dolarů a do 31. července by se mohl podívat až na 80 000 dolarů. O těchto úrovních navíc mluví poměrně dosti početná skupina analytiků.

Je třeba však mít na paměti, že kryptoměny jsou ze své podstaty volatilní. Historická výkonnost v žádném případě nezaručuje budoucí výsledky. Doporučuji mít se na pozoru a také jasnou strategii vstupu a výstupu.

Zaregistrujte se na Binance skrze tento odkaz a získejte 10% slevu na obchodní poplatky

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Mazi

Skoro bych se až vsadil, že to tak nebude. Plno očekávání a potom “hovno hovno slavnej soude” … Budeme rádi když se to nevysype někam po 50tis. anebo budeme stagnovat a bojovat o 60ku… Mě už tyhle rádoby “pozitivní” zprávy lezou krkem když vidím, že realita je opravdu jiná ….

Roman Nerad

Cena me zajima az cca rok po halvingu. Do te doby pohoda a v klidu sleduji paniku a pripadne prikupuji, ale pouze do vyse ATH z minuleho halvingu (max do 70k USD).

spot_img