Těchto 5 čínských technologických akcií by vám nemělo utéct

4.7
(3)

Čínské technologické akcie obchodované na burze v USA se po ročním výprodeji opět těší přízni investorů.

Investoři, kteří hledají příležitosti na čínském trhu, mohou najít hodnotu v několika podhodnocených akciích. Ty mají potenciál přinést v dlouhodobém horizontu značné výnosy, jelikož se tento sektor po ročním výprodeji opět vrací zpět. Fond KraneShares CSI China Internet ETF, který je složen z cenných papírů v oblasti softwaru a informačních technologií, totiž za poslední tři měsíce vzrostl o 22 % a dosáhl nového maxima.

Na pozadí odeznívajících regulačních problémů a zmírňujících se makroekonomických překážek se společnosti jako Alibaba, PDD Holdings, NetEase, JD.com a Baidu jeví jako zajímavé investiční možnosti. Navzdory nedávné volatilitě a nejistotě mají tyto společnosti silné základy, inovativní obchodní modely a vyhlídky na růst. Všechny tyto aspekty by mohly v nadcházejících měsících zvýšit cenu jejich akcií.

Alibaba

Společnost Alibaba, globální lídr v oblasti obchodování, cloud computingu a digitální zábavy, nadále dominuje čínskému technologickému průmyslu. Díky rozmanitému ekosystému platforem včetně Taobao a Tmall těží Alibaba z rostoucího rozšíření elektronického obchodování a digitálních plateb v Číně. Kromě toho je divize cloud computingu významným hráčem na globálním trhu cloudových služeb a přispívá k diverzifikovanému zdroji příjmů.

Pokračující digitalizace čínské ekonomiky a strategické investice společnosti do oblastí, jako je cloud computing, umělá inteligence a logistika, dále podporují její růstovou trajektorii. Stojí za zmínku, že současné odhady Fair Value naznačují, že akcie BABA se obchodují za extrémně nízké ocenění. Některé modely společnosti předpovídají 60,6% potenciální růst ze současné ceny 79,38 USD.

Prozkoumejte akcie Alibaba na platformě XTB

PDD Holdings

Společnost PDD Holdings, která provozuje online tržiště Pinduoduo a Temu, se stala převratnou silou v čínském prostředí elektronického obchodování. Využívá sociální obchodování a skupinové nákupy k vybudování silné uživatelské základny. Holding, který je známý svým inovativním přístupem k online nakupování, úspěšně přebírá podíl na trhu od hlavních konkurentů Alibaba a JD.com.

Přestože se společnost potýká s regulačními problémy, její inovativní obchodní model a robustní dodavatelské řetězce jí dávají předpoklady k dlouhodobému úspěchu. Vzhledem k tomu, že se čínská střední třída stále rozšiřuje a preference spotřebitelů se vyvíjejí, může PDD těžit ze zvýšených výdajů za online nákupy a zábavu.

Prozkoumejte akcie PDD Holdings na platformě XTB

NetEase

Společnost NetEase, přední poskytovatel online her, elektronického obchodování a různých internetových služeb v Číně, se může pochlubit rozmanitým portfoliem produktů a loajální zákaznickou základnou. Tato čínská internetová technologická společnost je známá svou herní divizí, která vyvíjí a vydává širokou škálu populárních titulů pro PC a mobilní platformy. Kromě her poskytuje společnost NetEase širokou škálu internetových služeb, jako je reklama, streamování hudby a online vzdělávání.

S pokračujícím růstem čínského herního trhu a rozšiřováním svého podnikání v oblasti obchodování má společnost NetEase dobrou pozici pro využití nově vznikajících příležitostí. Skvělé výsledky společnosti ve vývoji populárních herních titulů a inovativních online platforem jí pomohly udržet si konkurenční výhodu v rychle se rozvíjejícím technologickém odvětví. Zde je možnost 16,5% nárůstu oproti nynější ceně 96,93 USD, čímž by se akcie přiblížila své fair value stanovené na 112,93 USD za akcii.

Prozkoumejte akcie NetEase na platformě XTB

JD.com

Společnost JD.com, největší čínský internetový prodejce podle tržeb, si vydobyla vedoucí postavení v odvětví elektronického obchodování v zemi. Nabízí širokou škálu produktů v různých kategoriích, včetně elektroniky, oblečení, domácích potřeb a dalších. Důraz, který tento internetový prodejce klade na kontrolu kvality, autenticitu a služby zákazníkům, mu pomáhá odlišit se od svých konkurentů na vysoce konkurenčním trhu. Kromě své hlavní činnosti v oblasti elektronického obchodování společnost JD.com expandovala do dalších oblastí, jako je cloud computing, finance a umělá inteligence.

Přestože společnost JD.com čelí zvýšené konkurenci a regulační kontrole, pokračuje v inovacích a rozšiřování svého působení na trhu prostřednictvím strategických partnerství a investic. Tato technologická společnost také provozuje vlastní logistickou síť, která umožňuje rychlé a spolehlivé doručování zákazníkům po celé Číně. Při pohledu do budoucna je zaměření společnosti JD.com na technologická řešení a spokojenost zákazníků dobrým příslibem pro její dlouhodobé vyhlídky na růst.

Prozkoumejte akcie JD.com na platformě XTB

Baidu

Společnost Baidu, často označovaná jako čínský Google, poskytuje širokou škálu produktů a služeb, včetně internetového vyhledávání, online reklamy, cloud computingu a autonomního řízení. Její stěžejní produkt, vyhledávač Baidu, je jednou z nejpoužívanějších vyhledávacích platforem v Číně. Společnost je také významným hráčem v oblasti umělé inteligence. Její iniciativy sahají od AI hlasových asistentů až po technologii autonomního řízení. Kromě toho tento technologický gigant provozuje různé online platformy a služby, včetně digitálních map, cloudových úložišť a online streamování videa.

Přestože se společnost Baidu potýká s několika problémy na reklamním trhu a zvýšenou konkurencí ze strany rivalů, jakož i s regulačními a makroekonomickými překážkami, zůstává klíčovým hráčem v čínském digitálním ekosystému. Díky rostoucímu zaměření na inovace založené na umělé inteligenci a strategickým investicím do nových technologií má společnost Baidu dobrou pozici k tomu, aby využila rostoucí poptávku po digitálních řešeních v Číně.

Prozkoumejte čínské akcie na platformě XTB

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.7 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img