19.11.19 Technická analýza BTC/USD – Bitcoin bojuje o udržení 8 000 USD, trhy krvácí

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Polední zprávy] • Bitcoin zpátky pod 12 000 USD • Vyhledávání termínu Ethereum na Googlu na ročním maximu • a další novinky

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během posledního dne v kryptosvětě. TRHY Bitcoin v současné době čelí...

[Večerní souhrn článků] • Náklady na transakce na Bitcoin blockchainu minulý týden prudce poklesly • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...
Jan Kopil
Jan Kopil
Živím sa obchodovaním s kryptomenami na základe fundamentov, TA a indikátorov. Začalo to ako hobby, následne part time a momentálne už viac než 2 roky full time. Tento druh trejdingu a analyzovania je nekonečná denná práca. Znamená to zahodiť všetky predošlé analýzy do koša a začínať denno-denne odznova. Vďaka mnohým stratám ale aj ziskom som svoje skúsenosti z obchodovania vložil do vlastnej školy na TA predikcie, ktorá je dostupná pre širokú verejnosť.

Bitcoin bojuje o udržení 8 000 USD, trhy krvácí. Pojďme se podívat na to, kde se nachází důležité supportní zóny a co můžeme očekávat od Bitcoinu v následujících dnech.

Technická analýza: BTC/USD

Zdravím všechny tradery a traderky u nového updatu technické analýzy Bitcoinu. Začneme vývojem BTC v posledních pár dnech a že to bylo zajímavé!

Silný odpor prodávajících poslal Bitcoin v průběhu 54 dnů až na 8 050 USD! Vidíme tak neskutečnou nízkou volatilitu na Bitcoinu, když se jeho cena pohybuje v rozmezí 9 700 – 8 050 USD, což představuje relativní pokles změny ceny o 16,52 % vše před halvingem 2020.

Altcoiny vs. Bitcoin

Při této volatilitě nacházím pozitivum v tom, co se dělo na aktivním trhu Bitcoinu v bull marketu v roce 2017, kde tyto pohyby byly běžným „životem na trhu“. Horší než pohyby Bitcoinu je ale situace u altcoinů, které se rozhodně neřídí heslem „Bitcoin posiluje, posilují i ​​altcoiny“. Aktuální situace mi spíš připomíná heslo „Bitcoin padá, altcoiny ještě více“. V roce 2019 tedy vyznívá souboj altcoiny vs. Bitcoin jednoznačně ve prospěch Bitcoinu. 90% altcoinů v tomto roce dostává takříkajíc pěkně na hubu, dominance Bitcoinu je již na 66%, i když už byla i výše!

Další vývoj

Pro následující dny nás bude ale nejvíce zajímat vývoj Bitcoinu a jeho další možné propady. Jak můžete vidět na grafu, prodávající si uhlídali 8 050 USD. V grafu mám zaznamenanou krátkou support line na 7 944 USD, od níž bychom se měli odrazit směrem k nejbližší resistence line na 9 612 USD.

Aktuálně tam máme support line a také weekly support na 7 933 USD, které by měly bránit většímu propadu Bitcoinu.

Altcoiny zřejmě zareagují výše zmíněným heslem. Silní hráči tak budou chtít nakupovat na úrovních support line nebo weekly supportu. Tito hráči tak využijí menší objemy, které v posledních dnech máme.

Zajímavě vypadá i pohled na Bitcoin v rámci let 2018 až 2018 kde výše zmíněná support line hraje klíčovou roli k momentálnímu odrazu.

Fraktální podobnost

Osobně na grafu 2018 vs. 2019 vidím fraktální podobnost nejen toho trianglu, ale i následného propadu, který jsme zaznamenali. Je to vždy o pohledu na situaci Bitcoinu, ale pokud v tom vidíte stejný scénář, jako já, následující měsíce do května, kdy nastane halving, budou zajímavé.

Co číst dále?

Grin nemusí být tak soukromý, jak si možná myslíte

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

6 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
6 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře