Technická analýza 14. 08. 19 Litecoin – shrnutí situace

0

Litecoin si prošel půlením a hledá si svůj odrazový bod. Pojďme se podívat na nejnovější technickou analýzu LTC.

LTC/USD

Litecoin nám po halvingu, před kterým dosáhl vrcholu na 146 USD, klesl na momentálních 85 USD. Pohled na graf udělá vrásky na čele zejména těm, kteří neprodali a zůstali v pozici. A 85 USD nemusí být nejnižší hodnota.

Při pohledu na supporty vidíme nejblíže support line na 68 USD a weekly support na 67 – 76 USD, která je vskutku silná. Momentální propad BTC z 12 300 rezistence k 10 500, kde je nejbližší supportní úroveň, naznačuje, že momentálně je toto měsíční dno velmi blízko. Odraz LTC směrem vzhůru by se dal očekávat od hodnot 76 – 67 USD.

Těžko predikovat LTC vývoj do budoucna, ale při posledním halvingu se cena odrazila směrem vzhůru až po výraznějším propadu. Podobně vypadají grafy i tentokrát. LTC by dle mého osobního názoru mohlo koncem roku 2019 znovu zaznamenat nárůst na hodnoty blízké 135 USD.

Vycházím z předpokladu propadu všech altcoinů, kde vidíme ztrátu hodnot o 30 % napříč celým trhem.

Půlení BTC proběhne v květnu 2020, a to nám bude nyní určovat tempo. Mnozí sledují pouze BTC, což je na trhu perfektně vidět. Dominance je téměř na 70 % a altcoiny zažívají velmi špatné léto. Mnohým altcoinům se už vymazal 100 – 150% nárůst z první poloviny tohoto roku a padly téměř na své dno, vytvořené korekcí bull marketu z roku 2017.

Jsme tak jakoby na začátku roku 2019, kdy se altcoiny teprve probouzely. Momentálně budeme bojovat o to, aby se nevytvořily nové ATL (all-time-low).

Hodně štěstí při obchodování přeje Ján Kopil

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik.

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na