TechDev: Cena Bitcoinu by se mohla do července zdvojnásobit

4.4
(9)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Někteří analytici předpovídají výrazný nárůst ceny bitcoinu v následujících měsících po halvingu, s potenciálním zdvojnásobením hodnoty na základě technických ukazatelů a tržních trendů.

Bitcoin za 140 000 dolarů?

Podle nedávno zveřejněné analýzy uživatele TechDev by mohlo dojít k dvojnásobnému růstu ceny bitcoinu. Jeho pozorování Bollingerových pásem ukazuje, že Bitcoin uzavřel nad jejich horní hranicí po dva po sobě jdoucí měsíce. V minulosti to vedlo ke zdvojnásobení ceny v následujících třech měsících.

Dle této predikce by Bitcoin mohl dosáhnout hodnoty přibližně 140 000 dolarů do července letošního roku. Bollingerovy pásma jsou technickým indikátorem, který měří momentum a volatilitu trhu. Překročení horní hranice často naznačuje překoupenost aktiva. Nicméně se tyto pásma vnímají více jako reaktivní než předpovídající nástroj, jelikož jsou založena na minulých cenových pohybech a údajích o volatilitě.

Anthony Scaramucci, generální ředitel společnosti SkyBridge Capital, ve vysílání CNBC uvedl, že Bitcoin by v tomto cyklu mohl atakovat úroveň 170 000 dolarů. Jeho optimistický výhled je podpořen rostoucím zájmem o největší kryptoměnu světa, což potvrzují i nedávná schválení spotových Bitcoin ETF. Schválení mělo za následek vyšší poptávku po této kryptoměně.

Navíc s blížícím se halvingem bitcoinu a s rostoucím globálním zájmem o kryptoměny, se trh může nacházet na prahu významného cenového vzestupu. Ačkoliv trh může čelit volatilitě a nejistotě, předpověď analytika TechDev o možném zdvojnásobení ceny bitcoinu poskytuje investorům naději na budoucí růst.

Brad Garlinghouse, generální ředitel společnosti Ripple, také sdílel optimistický pohled. Odhaduje, že hodnota celého kryptoměnového sektoru se do konce letošního roku zdvojnásobí. V reportáži CNBC ze 7. dubna Garlinghouse uvedl, že odhaduje tržní hodnotu celého krypto sektoru na 5 bilionů dolarů do konce roku.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 71 829 USD dle KMC.

Závěr

Kam se podle vás vyšplhá cena bitcoinu do letošního léta? Dejte nám vědět do komentářů nebo na naše sociální sítě. Neváhejte se přidat také na náš oficiální Discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čeká další zajímavý obsah.

Investujte do bitcoinových ETF na platformě XTB

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.4 / 5. Počet hlasujících 9

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Jan Vališ

Já myslím, že letos se budeme několikrát marně pokoušet o 100k. Prodám to tam a budu vyhlížet nižší vstup.

spot_img