Švýcarské město Zermatt nyní přijímá platby daní v bitcoinech

0
(0)
Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Švýcarský Zermatt, domovina jedné z nejpopulárnějších hor – Matterhorn, je nyní druhým místem v zemi, kde lze použít BTC pro platby na úřadech, konkrétně místních daní.

Oficiální platby daní v BTC

Zdá se, že ne všechny země chtějí kryptoměnám jen konkurovat se svou CBDC. Zermatt je městečko v blízkém okolí dominanty Alp – Matterhornu. A je také druhým místem v zemi, kde je nyní Bitcoin oficiálně uznaným a přijímaným nástrojem pro platby veřejné správě.

Daňoví poplatníci jsou zde oprávněni platit své daňové závazky v bitcoinech (BTC). Za tímto účelem se místní úřady spojily s hlavní švýcarskou společností kryptofinančních služeb  – Bitcoin Suisse. Ta převádí BTC na švýcarské franky.

Podle oznámení společnosti Bitcoin Suisse začali přijímat Bitcoin jako způsob platby za místní daně a transakce 28. ledna 2020.

Úřady BTC převedou na franky

No, ke skutečné akceptaci máme ještě alespoň pár kroků daleko i v benevolentním Švýcarsku. Vybrané místní daně se totiž ihned převádějí na místní měnu – švýcarský frank.

Prostředky se posílají skrze společnost Bitcoin Suisse, která následně převede částku ve fiat měně na bankovní účet městečka Zermatt. Za tímto účelem byl v radnici nainstalován “point-of-sale” nástroj. Kromě něj je pro bitcoinové platby daní možné využít také online platební portál.

Romy Biner-Hauser, starosta Zermattu, uvedl, že nová možnost reaguje na vysokou poptávku po možnosti platby daně v BTC. Uvedl:

„Inovativní, průkopnický duch je jednou z ochranných známek Zermattu, a proto rádi podporujeme obyvatele poskytováním řešení, která vyžadují.”

Prvenství

Uvedli jsme, že Zermatt je druhým místem ve Švýcarsku, kde je k platbě daně resp. obecně k plabám na úřadech možné použít bitcoiny. Ještě tedy zbývá uvést, kdo byl první.

Prvenství má město Zug, kde tuto možnost přidali již v roce 2016. Zug, přezdíván jako švýcarské hlavní město kryptoměn, začal v květnu 2016 přijímat platby za bitcoiny za veřejné služby. Údajně však platby omezili na BTC v hodnotě 200 švýcarských franků.

Závěr

Švýcarsko se pomalými krůčky posouvá vpřed a rozšiřuje své odvětví kryprofinančních služeb. Zermatt nyní přijímá BTC pro platby místních daní a pokud se systém osvědčí, měly by se další města postupně přidávat. V americkém New Hampshiru nedávno podobný návrh zamítli. Podle zákonodárců byla iniciativa „nevhodná k uzákonění,“ protože cena Bitcoinu není stabilní.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
ppetr1

predpokladam ze svycarsko uz BTC dal prodavat nebude a zustane u nich doma jako rezervni mena – nejsou hloupi.koneckoncu bankovnictvi maji uz leta v malicku tak vi co maji pro budoucnost udelat v predstihu.

spot_img