Svatba na blockchainu? Tento pár si vyměnil digitální prsteny jako NFT tokeny

3.7
(3)

Zprávy a souhrny

Profilový obrázek
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Jako první jsem na naše kryptoweby přinesl články z oblasti osobního rozvoje a o různých formách bohatství. Působím jako podpora týmu a nejednou jsem spolupracoval na zlepšení českého Kryptomagazínu, kde jste mé články mohli poprvé najít začátkem roku 2018. Jsem také zakladatelem webu KryptoHodler.

Uskutečnila se svatba na blockchainu. V rámci obřadu byly sliby zvěčněny ve formě chytré smlouvy. Novomanželé si místo prstenů vyměnili NFT jako projev své lásky.

Svatba na blockchainu

Dva zaměstnanci kryptoburzy a směnárny Coinbase se vzali. Na tom by asi nebylo nic tak zvláštního, kdyby jejich svatba neproběhla na blockchainu. Tedy, proběhl tradiční židovský obřad, ale kromě něj měla svatba také jeden moderní digitální „obřad“ navíc.

Ženich pro jejich manželství napsal inteligentní smlouvu na blockchainové platformě Ethereum, která vydala digitální umělecká díla do jejich kryptoměnových peněženek. NFT obsahovaly animaci od Carla Johana Hasselrota, která ilustruje, jak se dva objekty stávají jedním… jako v normálním manželství.

(Zdroj: Twitter)

NTF „prsteny“

Novomanželé si následně vyměnili tyto tokeny, jako by šlo o prstýnky.

Rebecca vysvětlila:

„Záznam o naší výměně těchto virtuálních prstenů bude trvale uložen v #blockchainu, aby to všichni viděli jako důkaz našeho vzájemného závazku.“

Rebecca dále vysvětleuje, proč je manželství stvrzené tímto způsobem mnohem sentimentálnější, než jak by se mohlo na první pohled zdát. Podle ní je blockchainová svatba vlastně velmi romantická a vkládá větší důraz na rozhodnutí dvou lidí se vzít, než na schválení institucí, že mohou. Uvedla:

„Blockchain, na rozdíl od fyzických objektů, je navždy. Je nezastavitelný, nelze jej cenzurovat a nevyžaduje povolení nikoho. Tak, jaká by láska měla být. Co by mohlo být romantičtější?“

Závěr

Zaujala vás svatba stvrzená výměnou NFT tokenů, nebo byste dali přednost pouze klasickým prstýnkům z kovu a kamene? Je kryptosvatba hudbou budoucnosti, nebo půjde jen o módní vlnu, která časem odezní? Tito novomanželé mají v peněženkách tokeny, které si vzájemně darovali jako stvrzení své lásky, a záznam o tom zůstane trvale uložen na blockchainu Etherea.

 

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.7 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: