Magazín Time draží tři ikonické obálky časopisů jako NFT tokeny

4.5
(2)
Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Populární americký zpravodajský časopis a zpravodajský web Time přichází do kryptosvěta a rovnou naskakuje na virální vlnu NFT.

Magazín Time vydává NFT

Poprvé byl vydán v New Yorku 3. března 1923 a dlouho vycházel jako týdeník, než přešel na dvoutýdenní vydání. Magazín Time, který je jedním z nejstarších a dosud nejoblíbenějších časopisů v USA, se stává nejnovější značkou, která naskakuje na šílenství jménem NFT.

Tři obálky jdou do dražby

Time vstoupil do světa kryptoměn svou aukcí tří obálek časopisů. Ikonické NFT zahrnují titulní stránku z roku 1966, která se ptala: Je Bůh mrtvý? Výběr pokračuje novější obálkou z roku 2017, která se ptá: Je pravda mrtvá?”

Poslední ze tří sběratelských obalů je zcela nový, který se v časopise ve skutečnosti nikdy neobjevil. Tento poslední obal je pro kryptonadšence speciální, protože se ptá: Je Fiat mrtvý? To je otázka, která do celé série zapadá zcela svérázným způsobem a je jasné, že si autoři dali záležet, aby oslovili každého příznivce světa kryptoměn.

Tokenizovaný obrázek za 47 tisíc dolarů?

Tři obaly magazínu Time se prodávají na aukčním webu NFT SuperRare, přičemž nabídky probíhají do středy večer. Vyvolávací cena za jednu sběratelskou obálku byla stanovena na 10 etherů. To je v současné době přes 17 000 USD. Aktuální cena obalu s otázkou na fiat měnu se již vyšplhala na 27,5 ETH, tedy téměř 47 000 $.

Co je vlastně NFT?

Mnoha lidem včetně samotných fanoušků kryptoměn při pohledu na tato čísla zůstává rozum stát. Co je vlastně NFT a proč je někdo ochotný zaplatit více než milion korun za obrázek, který obdrží do své ethereové peněženky? Aby se tam na něj mohl dívat?

Odpověď může být různá, ale pravděpodobně to bude ze stejných důvodů, proč jsou lidé ochotní zaplatit spoustu peněz za jakékoli jiné sběratelské předměty či umění. Jejich cena často nezávisí na materiální hodnotě, byť třeba takové stříbrné mince určitou hodnotu kovu také mají, ale nejčastěji si sběratelé cení jejich originality a vzácnosti. To jsou přitom nehmatatelné aspekty, které mohou být stejně dobře spojeny s fyzickým obrazem, jako s jeho digitální verzí zabezpečenou blockchainem.

NFT vám umožňují nakupovat a prodávat vlastnictví jedinečných („nezastupitelných”) digitálních položek a nebo sledovat, kdo je vlastní. Může se jednat prakticky o cokoli digitálního, včetně kreseb, animovaných souborů GIF, hudebních skladeb, fanouškovských tokenů, nebo položek ve videohrách. NFT může být buď jediné svého druhu, jako skutečný obraz, nebo jedna kopie z mnoha, například sběratelské karty.

Závěr

Zdaleka ne každé NFT má smysl vlastnit, ale některé jsou velmi ceněné a drahé. Hodnota může jít do astronomických částek, jako NFT od Beeple prodané za neuvěřitelných 69 milionů dolarů. Na vlnu popularity NFT nyní nasoupil magazín Time, který prodává speciální sérii tří obálek časopisu. Slavnému magazínu může prodej těchto digitálních kousků kromě peněz přinést také pozornost a marketing.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img