Středoafrická republika údajně schválila zákon o regulaci používání kryptoměn

5
(1)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Středoafrická republika (CAR) se stala středem žhavého rozruchu v kryptosvětě uprostřed různých zpráv o tom, že přijala bitcoiny (BTC), podobné jako El Salvador. Na rozdíl od populárních titulků však africký národ nepřijal BTC jako zákonné platidlo, místo toho údajně legalizoval používání kryptoměn na finančních trzích.

Zákon o kryptoměnách má za cíl vytvořit příznivé prostředí pro inkluzivní růst krypto sektoru v regionu a umožnit obchodníkům a podnikům provádět krypto platby a také uvolnit cestu pro platby daní prostřednictvím kryptoměn.

Nový zákon o kryptoměnách také obsahuje opatření pro pachatele, kteří zákony porušují. Podle jedné zprávy mohou být pachatelé uvězněni až na 20 let a dostat pokutu ve výši 100 000 000 až 1 000 000 000 franků Finančního společenství Afriky (CFA).

BTC má zlepšit ekonomickou situaci v zemi

Ekonomika Středoafrické republiky potřebuje nějakou záchranu, takže představitelé země souhlasili s použitím bitcoinů a kryptoměn k posílení ekonomiky spolu s využitím technologií k její obecné digitalizaci.

Návrh zákona předložili ministr digitální ekonomiky, pošt a telekomunikací Gourna Zacko a ministr financí a rozpočtu Calixte Nganongo. Někteří z úředníků uvedli, že investice do nových technologií a kryptoměn budou ku prospěchu občanů, i když není jasné, jaká budou širší řešení.

Existuje několik výhod, které by vláda mohla využít k posílení ekonomiky. Inteligentní smlouvy mohou být zapracovány do více případů použití, což by mohlo skutečně urychlit a snížit náklady na některé základní procesy.

Přijme více zemí bitcoin jako zákonné platidlo?

Středoafrická republika tak sice nenásleduje přímo Salvador v přijímání bitcoinů jako zákonného platidla, ale je k tomu velmi blízko. Salvadorský postoj je pro většinu stávajících finančních institucí a vlád, které se obávají, že by tento krok mohl znamenat značná makroekonomická rizika, až moc kontroverzní. Světová obchodní organizace (WTO) a Mezinárodní měnový fond (MMF) se nezdráhaly to říci.

Země, která učinila bitcoin zákonným platidlem, říká, že to může zlepšit jejich ekonomiku a zahájit nový věk digitalizace. To ještě musí být zcela prokázáno, jelikož pro Salvador, který stojí v čele tohoto hnutí, je stále ještě brzy.

Závěr

Je nepravděpodobné, že většina zemí učiní bitcoin zákonným platidlem, ale pravděpodobně budou více akceptovat kryptoměny a jejich každodenní používání.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img