Přijetí bitcoinu v Salvadoru je “nedbalým hazardem”, USA zavede zákon pro zmírnění rizik

5
(2)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Ačkoli se objevilo několik povzbudivých zpráv ze Sněmovny a Senátu ohledně kryptoměn, zdá se, že jedna kongresmanka očekává více stinných stránek než kladů, zejména pokud jde o přijetí bitcoinu.

Zástupkyně USA pro 35. okres Kalifornie, kongresmanka Norma J. Torresová, 4. dubna oznámila, že spolu s kongresmanem Rickem Crawfordem zavedla zákon o odpovědnosti za přijetí kryptoměn v Salvadoru (ACES), aby zmírnila rizika, která pro Spojené státy představuje přijetí bitcoinu ze strany Salvadoru jako zákonného platidla.

Torresová ve svém tweetu označila přijetí bitcoinu středoamerickým národem za „nedbalý hazard“.

„Přijetí bitcoinu v El Salvadoru není promyšleným přijetím inovací, ale nedbalým hazardem, který destabilizuje zemi.“

Dodala:

“Salvador je nezávislá demokracie a respektujeme jeho právo na samosprávu, ale Spojené státy musí mít plán na ochranu našich finančních systémů před riziky tohoto rozhodnutí.”

Jak vypadá návrh zákona

Návrh zákona požaduje, aby ministerstvo zahraničí provedlo posouzení rizik pro kybernetickou bezpečnost, ekonomickou stabilitu a demokratickou správu v Salvadoru v důsledku přijetí bitcoinu jako zákonného platidla v zemi a také vypracovalo strategii ke zmírnění těchto rizik pro americký finanční systém.

„Růst popularity kryptoměn, jako je bitcoin, vytváří otázky a nezbytnou revizi regulace a ochrany spotřebitelů.”

Řekl zástupce Crawford.

Pohled na přijetí BTC Salvadorem

Mezi mezinárodním společenstvím je široce uznáváno, že rozhodnutí Salvadoru přijmout bitcoiny jako legální hotovost s sebou nese značná rizika.

Začátkem tohoto roku Mezinárodní měnový fond (MMF) výslovně charakterizoval rozhodnutí Salvadoru používat bitcoiny jako hrozbu pro finanční stabilitu a ochranu spotřebitelů. V důsledku toho se MMF zdržel poskytování půjček v zemi.

Mezitím Moody’s Sovereign Risk Group odhadla, že Salvador mohl během propadu na trhu s bitcoiny sám o sobě ztratit až 22 milionů dolarů.

Závěr

V důsledku těchto událostí je nejnovější legislativa navržena tak, aby zaručila, že akce El Salvadoru nebudou mít negativní dopad na americkou národní bezpečnost.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img