Star Trek seriálová hvězda William Shatner se obul do Craiga Wrighta – „není Satoshi!“

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Coinmate obnovil výběry EUR a CZK • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Dogecoin pumpuje po videu na Tik Toku • Telegram ukončí provoz TON sítě v srpnu • a další novinky

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého dne v kryptosvětě událo. TRHY Trhy mají...
Profilový obrázek
Kytka
Jako první jsem na naše kryptoweby přinesl články z oblasti osobního rozvoje a o různých formách bohatství. Působím jako podpora týmu a nejednou jsem spolupracoval na zlepšení českého Kryptomagazínu, kde jste mé články mohli poprvé najít začátkem roku 2018. Jsem také zakladatelem webu KryptoHodler.

William Shatner, který se proslavil rolí kapitána Jamese T. Kirka, velitele lodi USS Enterprise ze seriálu Star Trek, nelichotivě oslovil Wrighta.

Hvězda ze seriálu Star Trek vtažena do debaty o samozvaném Satoshim

Shatner čelí hněvu fanoušků BSV (BCHSV), kteří se na něj zlobí za to, že odmítl Craiga Wrighta jako Satoshi Nakamota a BSV jako „pravý Bitcoin.“

Herecká hvězda, známá především pro svou roli kapitána Kirka ze seriálu Star Trek, je zároveň dlouholetým kryptonadšencem. Nyní reaguje na tvrzení Craiga Wrighta, že je Satoshi Nakamoto.

Spory začaly v odpovědích na Shatnerův tweet o události „Satoshi Roundtable event“  (kulatý stůl Satoshi). „Doufejme, že tam nebyl falešný Satoshi,“ ozvalo se v diskuzi a rozčílení příznivci BSV pak zjistili, že ikona seriálu Star Trek rozhodně není fanouškem jejich mince.

Jestli je Satoshi, proč to nemůže dokázat?

Shatner následně v sérii tweetů a odpovědí pochybuje, že je Wright Satoshi. Uvedl:

„Proč to nemůže dokázat? Z toho, co jsem četl, tak nějaký tajemný kurýr měl vydat klíče (což je upřímně scéna přímo ze Zpátky do budoucnosti). Pokud ano, měl by být schopen to dokázat.

Proč to neudělá, proč nepoužije své klíče, aby všem dokázal, že je skutečně oním tvůrcem Bitcoinu, jak o sobně tvrdí? Herec ze seriálu Star Trek použil stejný argument, kterým již delší dobu nejeden fanoušek Bitcoinu vyvrací Wrightovo autroství.

Místo toho se totiž Wright rozhodl vydat vysvětlující videa a spletité odpovědi, kterými pouze mlží a nic nedokazuje. 

„… [Wright] Jen ztrácí čas soudu a ponechává rozhodnutí otevřené kontrole ohledně toho, co bylo předloženo, proti tomu, co nebylo,“ píše Shatner.“

Herec také reaguje na tvrzení, že se Wright chová jako génius a že mnohokrát vydal vysvětlení, proč své autorství nemůže dokázat. Jednoduše uvedl: „říká že je [Satoshi]. Říká, že má klíče,“ tak ať podepíše transakci.

Wright zpochybnil sám sebe

Na reakce příznivců BSV, kteří mu mimo jiné vyčítají, že se zachoval dětinsky, Shatner říká, že se Craig Wright zpochybnil sám. Uvedl:

„..Přestaňte o tom kňučet. Ať už napsal nebo vysvětlil cokoli, neprokázal to bezpochyby. Ve skutečnosti se zdá, že některé z jeho důkazů vrhají na jeho tvrzení ještě větší pochybnosti, než kdyby prostě zmlkl.“

Tip: Prudký růst BSV – Wright tvrdí, že obdržel finální klíč k 1,1 mil. bitcoinům!

Závěr

Ačkoli BSV poslední dobou prudce posiluje, děje se to navzdory tomu, že Craig Wright dosud nikdy nesporně neprokázal, že je skutečně Satoshi Nakamoto. Příznivci BSV si možná neuvědomují, že je zde poměrně velká šance, že se sami stali oběťmi podvodu, když Wrighta v jeho tvrzeních podporují. Satoshi je neznámý a kdokoli tak může přijít a tvrdit, že to on je tvůrcem. Problém je v tom, že dokud to daná osoba skutečně nedokáže, nelze jí věřit a naopak, dokud je Satoshi neznámý, prakticky nikdy nelze žádného samozvaného tvůrce BTC jednoznačně vyvrátit.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře