Prudký růst BSV – Wright tvrdí, že obdržel finální klíč k 1,1 mil. bitcoinům!

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Polední zprávy] • TRON (TRX) Great Voyage běží již 7 hodin, 46 minut a 58 sekund • Kryptoburza Coincheck momentálně bude podporovat obchodování pro...

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého dne v kryptosvětě událo. TRHY Momentálně je...

[Večerní souhrn článků] • Obtížnost těžby Bitcoinu dosáhla nového rekordu • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...
Profilový obrázek
Kytka
Jako první jsem na naše kryptoweby přinesl články z oblasti osobního rozvoje a o různých formách bohatství. Působím jako podpora týmu a nejednou jsem spolupracoval na zlepšení českého Kryptomagazínu, kde jste mé články mohli poprvé najít začátkem roku 2018. Jsem také zakladatelem webu KryptoHodler.

Kauza Wright vs. Kleiman má nový zajímavý vývoj. Craig Wright, zakladatel BSV a samozvaný Satoshi Nakamoto, údajně získal přístup k 1,1 milionům BTC.

Zvěsti, že Wright má klíč

Připomeňme, že Craig Wright se soudí s pozůstálými někdejšího obchodního partnera Dave Kleimana. Ti požadují, aby jim vydal polovinu z 1,1 milionu BTC, které měli společně s Kleimanem vytěžit v rané fázi Bitcoinu.

Wright zároveň tvrdí, že je Satoshi Nakamoto. Komunita mu to převážně nevěří, byť má i řadu stoupenců, kteří podporují jeho fork Bitcoin Satoshi’s Vision (BSV). Naopak příznivci Bitcoinu jsou více než znepokojeni představou, že by měl být právým Bitcoinem centralizovaný coin, který ovládá jednotlivec Wright.

Pokud by se taková věc někdy potvrdila, znamenalo by to velkou ránu, ze které by se tradiční kryptosvět dlouho vzpamatovával. Nutno podotknout, že by se zároveň odemkl více než milion BTC, o kterých se obecně soudí, že jsou nadobro ztraceny. To by mohlo vést k mocnému pádu, který by vyvolal už jen samotný pohyb těchto mincí. Případný odprodej a následná panika by mohly způsobit na kryptomarketu doslova katastrofu.

Nové spekulace

I přes nedůvěru soudu v „tajemného poslíčka“ se nyní na sociálních sítích šíří zvěsti, že dorazil. Australan Wright měl údajně obdržet finální klíč k 1,1 mil. BTC, což vyvolalo růst kryptoměny BSV. Ta si v době přípravy článku připsala 25 %.

Poslední část dokumentů Tulip Trust, kde je podle Wrightových slov uzamčeno satoshiho 1,1 mil. BTC, by teoreticky mohla potvrdit Wrightovu verzi. Pokud nyní skutečně má přístup k těmto masivním bitcoinovým fondům, měl by být schopen to dokázat transakcí. Dokud takovou transakci nepodepíše, můžeme se domnívat, že jen blafuje.

Příští týden

V pátek soud rozhodl, že do 3. února musí dokument předložit. V opačném případě mu hrozí určité sankce. Soudkyně Beth Bloom vyjádřila své pochybnosti ohledně celé záležitosti s dokumentem. V příkazu uvedla:

„Vzhledem k mnoha nesrovnalostem a nesprávnostem obžalovaného se Soudní dvůr ptá, zda je jen vzdáleně věrohodné, že záhadný kurýr dorazí…“

Soud dále uvádí, že protože obžalovaný tvrdí, že „tajemný poslíček“ má přijít v lednu, poskytne mu tedy čas, aby daný dokument mohl předložit.

Wright, který mimochodem tvrdí, že se při výběru pseudonymu Satoshi Nakamoto inspiroval japonským Adamem Smithem, tak nyní pokračuje ve své verzi. Na soc. síti kolují jeho slova, že klíč dorazil a hodlá dokument předložit soudu příští týden. Do týdne bychom se tedy měli dozvědět, zda je to příběh podle skutečných událostí, nebo jen další z mnoha komediálních her.

Závěr

Bitcoin dnes silně roste a je na cestě ven z asi půlročního downtrendu. BSV však roste ještě výrazně silněji – připsal si asi 25 %. Za růstem BSV pravděpodobně stojí stejná zpráva, která by v případě potvrzení mohla kompletně celý trh ponořit hluboko do červených čísel. Wright má za týden doručit soudu dokument, který má dokázat, že je Satoshi. Kryptokomunitu však přesvědčí jen jedna věc, když potvrdí a odešle transakci z některé z původních satoshiho peněženek.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

11 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
11 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře