Prudký růst BSV – Wright tvrdí, že obdržel finální klíč k 1,1 mil. bitcoinům!

0
(0)

Zprávy a souhrny

Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Jako první jsem na naše kryptoweby přinesl články z oblasti osobního rozvoje a o různých formách bohatství. Působím jako podpora týmu a nejednou jsem spolupracoval na zlepšení českého Kryptomagazínu, kde jste mé články mohli poprvé najít začátkem roku 2018. Jsem také zakladatelem webu KryptoHodler.

Kauza Wright vs. Kleiman má nový zajímavý vývoj. Craig Wright, zakladatel BSV a samozvaný Satoshi Nakamoto, údajně získal přístup k 1,1 milionům BTC.

Zvěsti, že Wright má klíč

Připomeňme, že Craig Wright se soudí s pozůstálými někdejšího obchodního partnera Dave Kleimana. Ti požadují, aby jim vydal polovinu z 1,1 milionu BTC, které měli společně s Kleimanem vytěžit v rané fázi Bitcoinu.

Wright zároveň tvrdí, že je Satoshi Nakamoto. Komunita mu to převážně nevěří, byť má i řadu stoupenců, kteří podporují jeho fork Bitcoin Satoshi’s Vision (BSV). Naopak příznivci Bitcoinu jsou více než znepokojeni představou, že by měl být právým Bitcoinem centralizovaný coin, který ovládá jednotlivec Wright.

Pokud by se taková věc někdy potvrdila, znamenalo by to velkou ránu, ze které by se tradiční kryptosvět dlouho vzpamatovával. Nutno podotknout, že by se zároveň odemkl více než milion BTC, o kterých se obecně soudí, že jsou nadobro ztraceny. To by mohlo vést k mocnému pádu, který by vyvolal už jen samotný pohyb těchto mincí. Případný odprodej a následná panika by mohly způsobit na kryptomarketu doslova katastrofu.

Nové spekulace

I přes nedůvěru soudu v “tajemného poslíčka” se nyní na sociálních sítích šíří zvěsti, že dorazil. Australan Wright měl údajně obdržet finální klíč k 1,1 mil. BTC, což vyvolalo růst kryptoměny BSV. Ta si v době přípravy článku připsala 25 %.

Poslední část dokumentů Tulip Trust, kde je podle Wrightových slov uzamčeno satoshiho 1,1 mil. BTC, by teoreticky mohla potvrdit Wrightovu verzi. Pokud nyní skutečně má přístup k těmto masivním bitcoinovým fondům, měl by být schopen to dokázat transakcí. Dokud takovou transakci nepodepíše, můžeme se domnívat, že jen blafuje.

Příští týden

V pátek soud rozhodl, že do 3. února musí dokument předložit. V opačném případě mu hrozí určité sankce. Soudkyně Beth Bloom vyjádřila své pochybnosti ohledně celé záležitosti s dokumentem. V příkazu uvedla:

“Vzhledem k mnoha nesrovnalostem a nesprávnostem obžalovaného se Soudní dvůr ptá, zda je jen vzdáleně věrohodné, že záhadný kurýr dorazí…”

Soud dále uvádí, že protože obžalovaný tvrdí, že “tajemný poslíček” má přijít v lednu, poskytne mu tedy čas, aby daný dokument mohl předložit.

Wright, který mimochodem tvrdí, že se při výběru pseudonymu Satoshi Nakamoto inspiroval japonským Adamem Smithem, tak nyní pokračuje ve své verzi. Na soc. síti kolují jeho slova, že klíč dorazil a hodlá dokument předložit soudu příští týden. Do týdne bychom se tedy měli dozvědět, zda je to příběh podle skutečných událostí, nebo jen další z mnoha komediálních her.

Závěr

Bitcoin dnes silně roste a je na cestě ven z asi půlročního downtrendu. BSV však roste ještě výrazně silněji – připsal si asi 25 %. Za růstem BSV pravděpodobně stojí stejná zpráva, která by v případě potvrzení mohla kompletně celý trh ponořit hluboko do červených čísel. Wright má za týden doručit soudu dokument, který má dokázat, že je Satoshi. Kryptokomunitu však přesvědčí jen jedna věc, když potvrdí a odešle transakci z některé z původních satoshiho peněženek.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

11 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
11 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Uganda

Zase keca. Ze ho ještě někdo bere vážně. To tady bylo už tolikrát…..

Lakatoshi

Hlavne me nejde na rozum jak muze byt nekdo oddanym stoupencem toho jeho shitcoinu,asi levne nakoupili.

pinďa

Jestli tento hlupák je skutečný Satoshi nebo to ukradlo to jméno Kleimanovy a potvrdí to klíčem z jeho peněženek tak by to byla konečná pro Bitcoin totální ztráta důvěry a totální pád na dno to je asi každému jasné …je otázkou jestli by sebral btc sebou všechny kryptoměny a ten Wrightuv shitcoin BSV vystřelí k marsu a Bitcoin se přiblíží k matičce zemi .

Dariusz Matuszyński

To by byl hotový armagedon

pietro

Žádný armagedon. Na 99% je to kachna a manipulace ze strany Wrighta, aby se napakoval. A pokud by se to snad opravdu potvrdilo, tak to jednání z jeho strany stejně manipulace a nikde není psáno, že celá komunita musí jít za ním. Prostě by došlo jen k definitivnímu oddělení BTC a BSV a kryptotrh si půjde svojí cestou. Ani kdyby někdo poslal celých 1,1mil coinů na trh, tak se z toho trh nesloží. Maximálně by došlo k dočasnému propadu ceny o několik desítek procent, což už tu bylo mnohokrát. Takže v čem je problém?

Dariusz Matuszyński

Zajímavé, že všechny forky BTC nějak závratně rostou, Bitcoin SV 150% up, BTC gold – 70% up, diamond 50% up, cash 35% up, celkově trhy vypadají zajímavě, bude to nějaký impuls? https://kryptomagazin.cz/kurzy-kryptomen/

ppetr1

zadny nebude je to jen manipulace s trhem 🙂

ppetr1

Nutno podotknout, že by se zároveň odemkl více než milion BTC, o kterých se obecně soudí, že jsou nadobro ztraceny. To by mohlo vést k mocnému pádu, který by vyvolal už jen samotný pohyb těchto mincí. Případný odprodej a následná panika by mohly způsobit na kryptomarketu doslova katastrofu. – jen doufam, ze temto konspirancnim teoriim nikdo neveri z oblasti ekonomiky.bohuzel musim konstatovat ze 90% lidi tomu bude verit 🙁
drzim se toho ze je proste cca 2,5 mio BTC nenavratne ztraceno – to je proste holy fakt – az si to lidi zacnou uvedomovat cena btc poleti raketove nahoru – je to jen otazka casu.a grafy?? ty nechme jinym lidem 🙂
dluhy jednou dostihnou kazdeho vcetne vsech vlad !!!!!!!!!!!!!!

ppetr1

pouziji laicky primer – pujdete si koupit 10 vajec se supinkou zlata nebo radeji pouzijete cca 100 satosi na nakup.co bude asi jednoddusi 🙂

pietro

Výborná připomínka 🙂

pietro

A poznámka o dluzích výše stejně trefná..

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: