Stále více miliardářů investuje do kryptoměn

5
(4)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Kvůli obavám z vysoké inflace se stále více miliardářů obrací ke kryptoměnám. Počet miliardářů, kteří investovali do kryptoměn, v minulém roce vzrostl. Ukazuje se, že by tento trend mohl pokračovat i v letošním roce, protože obavy z fiat inflace sílí.

Investice do kryptoměn

Poslední dění ve světě ukazuje, že dřívější odpůrci kryptoměn se stále více v obavách z inflace fiat měn obracejí k Bitcoinu a dalším kryptoměnám jako k zajištění. Jedním z příkladů je americký miliardář a podnikatel pocházející z Maďarska, Thomas Peterffy.

Peterffy pro zpravodajský portál Bloomberg uvedl, že by bylo velmi rozumné mít 2-3 % svého portfolia v kryptoměnových aktivech pro případ, že by fiat měny čelily velmi vysoké inflaci v letošním roce. Peterffy uvedl:

„Je možné, že digitální aktiva mohou sklízet mimořádné výnosy. Myslím, že to může jít na nulu a myslím, že mohou jít až na miliony dolarů.“

Další renomovaný miliardář Ray Dalio v minulém roce odhalil, že jeho portfolio obsahovalo nějaké bitcoiny a ethereum. Toto odhalení přišlo jen několik měsíců poté, co Dalio zpochybnil vlastnosti kryptoměn jako uchovatele hodnoty.

Další americký miliardář Paul Tudor Jones v minulém roce také nakoupil bitcoiny a označil svůj krok za zajištění proti inflaci.

„Stimulační balíčky vyvolané pandemií způsobily ekonomické otřesy po celém světě, jejichž následky by mohly přetrvávat desítky let. Inflace ve Spojených státech amerických je na úrovni 6,8 % za 4 desetiletí.“

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 46 913 USD dle KMC.

Závěr

V roce 2022 se mohou řady bohatých investorů podporující kryptoměny zvýšit, pokud bude současný trend finanční politiky ve světě pokračovat. Celý článek zpravodajského portálu Bloomberg si můžete přečíst pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Budeme také rádi, pokud se připojíte na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img