Společnost MicroStrategy provedla největší nákup bitcoinu za více než dva roky

5
(5)
Šimon Černík
Šimon Černík
Velký fanoušek Bitcoinu, filmový nadšenec, student vysoké školy v Brně, tvůrce audiovizuálního obsahu.

Předseda představenstva a spoluzakladatel společnosti MicroStrategy Michael Saylor uzavřel jednu ze svých dosud největších sázek. MicroStrategy, výrobce podnikového softwaru, přidala do svého portfolia další bitcoin v hodnotě 593,3 milionu dolarů.

Firma se sídlem v Tysons Corner ve Virginii ve čtvrteční zprávě uvedla, že v listopadu nakoupila 16 130 bitcoinů. Její majetek tak vzrostl na zhruba 6,5 miliardy dolarů. Jedná se o největší nákup společnosti od února 2021, kdy koupila 19 452 bitcoinů za něco málo přes 1 miliardu dolarů.

Saylor začal nakupovat Bitcoin v roce 2020. V letošním roce nákupy zvýšila, jelikož se kryptoměna zotavila z ročních ztrát způsobených rostoucími sazbami. Saylor před rokem odstoupil z pozice generálního ředitele s tím, že se zaměří převážně na bitcoinový aspekt nyní dvojí strategie společnosti.

Akcie společnosti MicroStrategy letos vzrostly o 250 % a překonaly výkonnost Bitcoinu, který vzrostl o více než 125 %. Tyto cenové pohyby lze přisuzovat optimismu, spjatý s potencionálním schválením Bitcoin ETF.

„Pokud se dočkáme Bitcoinového ETF, zvýší to zájem o tuto třídu aktiv,” řekl Matthew J. Maley, hlavní tržní stratég společnosti Miller Tabak + Co.

Společnost MicroStrategy rovněž uzavřela dohodu se společnostmi Cowen and Company, Canaccord Genuity a BTIG. Týkala se nabídky kmenových akcií v hodnotě až 750 milionů dolarů. Společnost původně oznámila, že plánuje získat tuto částku prodejem akcií v srpnu. Uvedla taky, že výnosy budou použity například na nákup bitcoinů, provozní kapitál a odkup dluhu.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Jan H.

Ranec ranec

Roman
Hodnocení článku :
     

Jako jedna z teorií pěkný. Ale spoléhat na data z minulosti není nejlepší nápad. Ani u BTC, ani u akcií. Vždycky to může letět nahoru, i začít padat strmě dolů.
Můj osobní názor je, že to v následujícím roce půjde vzhůru. Je to takový abstraktní pocit vzhledem k současným informacím, zkušenostem z minulosti a vůbec díky technologii jako takové.
Taky ale připouštím možnost, že BTC může jít na 30k, v případě nějakého průšvihu i na 25k, 20k.
Ale věšteckou kouli nemám, myslím, že nic jako časování trhu neexistuje, takže už nakoupeno nějaký čas mám.
Prostě a jednoduše… na minulost bych se tolik nespoléhal. Zvlášť u crypta, které dost často dokáže překvapit.

spot_img