Společnost MicroStrategy opět nakupuje bitcoiny

4.4
(5)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Technologický gigant MicroStrategy pokračuje ve svém odhodlání investovat do Bitcoinu. Nedávný nákup v říjnu zvyšuje celkový počet držených bitcoinů na působivých 158 400.

MicroStrategy a nákup bitcoinu

MicroStrategy, globální lídr v oblasti softwarových řešení a cloudových služeb, se opět ocitla v centru pozornosti kryptoměnového trhu. Ve svém posledním finančním přehledu za třetí čtvrtletí letošního roku oznámila akvizici dalších 155 bitcoinů v průběhu října. Tento krok zvýšil její celkovou zásobu nejznámější kryptoměny na impozantních 158 400 bitcoinů. O nákupu informoval i sám spoluzakladatel společnosti, Michael Saylor, prostřednictvím příspěvku na sociální platformě X (dříve Twitter).

Od začátku tohoto čtvrtletí, společnost intenzivně investovala do Bitcoinu, přičemž koupila celkem 6 607 bitcoinů. K datu konce října tak společnost s hlavním sídlem v americké Virginii vlastní 158 400 bitcoinů, do kterých investovala celkově 4,69 miliardy amerických dolarů, s průměrnou cenou 29 586 dolarů za jednotku.

Je zajímavé zdůraznit, že v říjnu společnost nejen zakoupila 155 BTC za více než 5 milionů amerických dolarů, ale tyto nákupy jsou také součástí její strategické vize. MicroStrategy dlouhodobě vnímá Bitcoin jako klíčový prvek svého investičního portfolia, což odráží její víru v jeho hodnotu a potenciál.

Společnost MicroStrategy se stala jedním z největších korporátních vlastníků Bitcoinu na celém světě. Její vedení, s výkonným ředitelem Michaelem Saylorem v čele, je známé svým silným podporováním největší kryptoměny světa. Věří, že tato kryptoměna nabízí dlouhodobou ochranu před riziky, jako jsou inflace a devalvace tradičních fiat měn.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 34 797 USD dle KMC.

Závěr

Co si o tom myslíte vy? Podělte se s námi o svůj názor do komentářů nebo na naše sociální sítě. Nezapomeňte se také pro více informací přidat na náš oficiální server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čeká další zajímavý obsah. Celé vlákno Michaela Saylora si můžete přečíst pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Zdroje:

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.4 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img