Lightning Network se vyvíjí rychle – už má téměř 3000 uzlů!

0
(0)

Zprávy a souhrny

V posledních týdnech se daří nejen Bitcoinu. Kapacita sítě Lightning Network, která funguje jako druhá vrstva Bitcoin blockchainu, za poslední měsíc vzrostla o 350% a poprvé překročila symbolickou hodnotu 100 bitů!

Proč vlastně nemáme žádné oficiální statistiky o Bitcoinu a Lightning Network?

Skutečnost, že různé statistické stránky často vykazují odlišné hodnoty o rychlosti Lightning sítě, záleží na použití daného uzlu. Podobně jako Bitcoin ani Lightning nemá žádné oficiální statistiky. Data vždy závisí na tom, jak je nakonfigurován uzel, který je zaznamenává. V této souvislosti je těžké hovořit o skutečných a správných údajích. Je to spíše orientační ukazatel, při kterém ale vidíme jednoznačný progres.

Statistiky lightning network

Statistiky ze stránky 1ml.com

Mimochodem, všimněte si, že (momentálně) pátý největší uzel se jmenuje „tady je slushovo.“ Český slush pool je jeden z největších mining poolů na světě. Možná se jedná právě o jejich projekt.

Více o Slush najdete v našem seriálu o osobnostech.

Hlavní problémy, které brání využití Lightning Network

V současnosti jsou velkým problémem pro Lightning hlavně malé bloky. Po přečtení LN Whitepapperu zjistíte, že team developerů počítá s přibližně 100 MB bloky na BTC blockchainu. Zvětšením bloků by ale mohlo dojít k decentralizaci nodů a ohrožení samotného Bitcoinu.

Jiná teorie říká, že se využijí platební kanály (např. Litcoinu) a přes LN budou probíhat automatické atomic swapy. Tento krok by znamenal využití různých kryptoměn pro různé transakce.

Technologie půjde dopředu s rostoucím počtem uživatelů

Vývojáři Lightning Network se ještě musí vypořádat s mnoha překážkami. Dobrou zprávou je, že progres je vidět téměř každý den. Denně nám různé kryptoměnové projekty připomínají, jak technologie postupuje a trh se neustále vyvíjí. Je třeba jednoduše poznamenat, že celá tato technologie je teprve v plenkách. Jsem si jist, že v budoucnu se můžeme těšit na velké věci, ať už to bude Lightning nebo něco úplně jiného.

Přeloženo ze slovenského originálu, jehož autorem je Juraj G.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: