Solana překonává Ethereum v objemu obchodování

3.3
(3)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

V minulém týdnu zaznamenaly decentralizované burzy založené na Solaně nebývalý nárůst obchodního objemu, čímž předčily platformy na Ethereu.

Solana a Ethereum

Minulý týden byl ve světě decentralizovaných financí (DeFi) zaznamenán pozoruhodný rozmach memecoinů na platformě Solana. Tyto specifické kryptoměny dosáhly významného objemu obchodování, který jim umožnil překročit popularitu svých konkurentů na síti Ethereum.

Paralelně k tomuto trendu kolekce NFT nazvaná “Milady” zaznamenala během svého předprodeje masivní poptávku. Během pouhých dvou hodin od oznámení se obchodní objem této kolekce vyšplhal na 18,6 milionu amerických dolarů. Zájem o Milady tak trochu stále dokazuje, že zájem trhu o nové formy digitálního umění a sběratelských předmětů stále existuje.

Bezpečnostní aspekty na DeFi platformách byly také kriticky zkoumány, přičemž platforma ParaSwap čelila pokusu o hackerský útok. Naštěstí díky rychlému zásahu týmu, který odhalil slabiny v API kontraktu, se podařilo zachovat uživatelské fondy v bezpečí.

Přestože uplynulý týden přinesl několik pozitivních zpráv, trh s kryptoměnami se potýkal i s určitými problémy. Cena Etherea se snížila o 18 % z jejího nedávného historického maxima, což zvýšilo riziko masivních likvidací v případě dalšího poklesu ceny. Aktuálně se však druhá největší kryptoměna světa šplhá nahoru, když za posledních 24 hodin vzrostla o více než 4 %.

Aktivita na síti Solana dokonce překonala tu na Ethereu, což bylo důsledkem obrovského zájmu o memecoiny založené na této platformě. Avšak Solana se potýkala s technickými obtížemi při zpracování transakcí, což vyvolalo vlnu stížností od jejích uživatelů.

Například dne 16. března byla výkonnost sítě taková, že doba reakce se pohybovala mezi 20 a 40 sekundami, což vedlo k selhání téměř poloviny všech transakcí v průběhu dvacetiminutového intervalu.

V době psaní článku se cena ETH pohybuje okolo 3 438 USD dle KMC, cena SOL se pohybuje okolo 184 USD.

Závěr

Co si o tom myslíte vy? Jaký je váš názor na NFT? Dejte nám vědět do komentářů nebo na naše sociální sítě. Neváhejte se také přidat na náš oficiální Discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čeká další zajímavý obsah.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.3 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img