Solana NFT dosáhly rekordního prodeje přes 5 miliard dolarů

4
(1)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

V posledních čtyřech měsících došlo k výraznému nárůstu obchodní aktivity s NFT na blockchainu Solana, což vedlo k překonání hranice celkového objemu prodejů ve výši 5 miliard amerických dolarů, čímž se otevřely nové možnosti pro trh s digitálním uměním.

Solana NFT na vzestupu

Zaznamenaný objem prodejů NFT založených na blockchainu Solana překročil historickou hranici 5 miliard amerických dolarů, což signalizuje vzestupný trend v obchodování s těmito digitálními aktivy. Podle analytické platformy CryptoSlam dosáhl celkový objem prodejů na síti Solana v době psaní článku 5.028.593.981 dolarů, s více než 2,2 miliony kupujícími a 1,6 miliony prodávajícími.

Před listopadem 2023 trpěly NFT na Solaně poklesem zájmu, když se měsíční objemy prodejů potýkaly s překročením hranice 40 milionů dolarů. Klesající trend se však radikálně změnil po říjnu 2023, kdy se objem prodejů v listopadu vyšplhal na 82 milionů dolarů, což představuje téměř trojnásobný nárůst oproti předchozímu měsíci.

Pokračující vzestup byl zaznamenán i v následujících měsících, kdy v prosinci dosáhly NFT na Solaně druhého nejvyššího měsíčního objemu prodejů v historii, a to s částkou 365 milionů dolarů. Úspěch navázal na rekordní měsíc z října 2021, kdy byl objem prodejů stanoven na 373 milionů dolarů.

Ačkoli v lednu došlo k mírnému poklesu, stále se v tomto měsíci zaznamenaly prodeje NFT na Solaně ve výši více než 239 milionů dolarů. K únoru 2024 pokračoval objem prodejů na solidní úrovni 161 milionů dolarů, což potvrzuje, že trh s NFT na Solaně si udržuje dynamický růst s celkovým objemem prodejů přesahujícím 1 miliardu dolarů za posledních devět měsíců.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 51 740 USD dle KMC, cena SOl se pohybuje okolo 103 USD.

Závěr

Jaký je váš názor na NFT? Dejte nám vědět do komentářů nebo na naše sociální sítě. Svůj názor s námi neváhejte sdílet také na naše oficiálním Discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čeká další zajímavý obsah. Data platformy CryptoSlam naleznete pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Zdroje:

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img