[Short news] Zemřel Karel Gott, legenda české pop-music

4
Karel Gott

Dnes otřásla českou mediální scénou zpráva o úmrtí Karla Gotta. Přinášíme Vám jeden z mála rozhovorů, ve kterých Karel Gott nemluví výjimečně o zpívání a své kariéře, ale o takových věcech, jako je centralizace, globalizace a další. Rozhovor vyšel dne 8.6. 2001 v Lidových novinách, níže uvádíme jeho část. Škoda, že už se nemůžeme zeptat na názor na Bitcoin a kryptoměny… 

Světu bude vládnout jediná banka

LN: Nejčastější slovo, které padá při diskusích o stavu a vývoji dnešního světa, je globalizace. Co si o tomto jevu myslíte vy?
Tady asi nebudu poslem dobrých zpráv – jak mě přátelé kdysi charakterizovali. Obávám se, že celosvětové dění směřuje k totální globalizaci, která vyústí v jednu totalitní světovládu. Časem všechny malé banky padnou – už to pomalu začíná, bankovní giganti budou fúzovat, až nakonec zbude jediný bankovní dům, který bude všem diktovat. Vznikne jedna světová měna, která bude všechno řídit, a pak už je jen krůček k bezhotovostnímu platebnímu systému pomocí mikročipů a laserových neviditelných kódů – nejspíš je budeme mít zabudované v těle. A tím bude možné z jednoho vládního centra získat o každém informaci a každého kontrolovat (pozn. red.: tady je potřeba si uvědomit, že rozhovor je z roku 2001).

Už si na to zvykáme, vnímáme to jako samozřejmost – ta identifikační čísla jsou kreditní karty. Zatím je to velmi příjemné a i další vývoj v tomto směru nám bude připadat praktický, výhodný a hlavně pohodlný, ale časem zjistíme, že jsme se stali objektem nejenom kontroly, ale i manipulace s myšlením.

LN: To zní poněkud jako orwellovská utopie…
Ani ne. Bojím se toho, že se nakonec naplní všechny orwellovské vize, které při svém vzniku vypadaly tak neskutečné. Napadlo mě, že možná přijde doba, třeba se jí ještě dožiji, kdy budeme nostalgicky vzpomínat na minulé totality. V každém případě, když už se tehdy nedalo dělat vůbec nic, tak si aspoň lidé mohli pro sebe nechat své myšlenky a názory.

Tip: O tématu utopie nebo dystopie ve spojení s kryptoměnami si můžete přečíst více zde

Karel Gott

(14. července 1939, Plzeň – 1. října 2019, Praha)

Karel Gott byl český šlágrový zpěvák, herec a malíř. V anketách Zlatý slavík a Český slavík získal celkem 42 ocenění.

V letech 1965–2019 prodal 50 milionů nosičů desek, což z něj učinilo nejúspěšnějšího českého interpreta. Během kariéry vydal 293 sólových alb v zahraničí i na domácí scéně. Kromě Slavíků obdržel více než 120 televizních ocenění, 8 zlatých desek, 1 diamantovou desku, opakovaně se umisťoval na prvních příčkách hitparád a prodeje desek. Celkově nazpíval 978 písní. Spolupracoval s mnoha významnými umělci.

 

4
Komentujte

avatar
2 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
11 22Hmmpietro Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Hmm
Host
Hmm

Njn, národní tragédie to sice je (pro někoho), ale nějak nechápu proč se to tady vůbec zmiňuje. Leda snad že by na jeho počest byly vydány Gottcoiny, když už s tim blbne kdejaká firma nebo jen trochu slavný osobnosti.

pietro
Host
pietro

Článek je o názorech Gotta na globalizaci a finanční systém. Takže komu a proč zde vadí??_?

Hmm
Host
Hmm

Třeba mě 🙂 Vůbec nijak jedna odpověď Gotta na otázku globalizace nesouvisí s kryptoodvětvím, takže web zaměřený pouze na krypto má přinášet zprávy o kryptu. Pelmel všeho možnýho co se kde šustne si čék může projít třeba na Idnes.
PS: Počasí a McDonald je Pietro taky globální věc, ale jestli bude zítra polojasno nebo zataženo si tady zrovna číst nehodlám. Každý švec ať se drží svého kopyta.

11 22
Host
11 22

Snad neprodal pred smrti vsechny krypto a holduje i nebi …